Kto zostanie Mistrzem Mowy Polskiej? Dziś wielki finał

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 12:00
Wśród nominowanych do zaszczytnego tytułu Mistrza Mowy Polskiej jest dziennikarz radiowej Jedynki Wiesław Molak. Natomiast o tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej walczy Redakcja Językowa Polskiego Radia.
Audio
  • Organizator plebiscytu Piotr Kossakowski i współtworzący Redakcję Językową Polskiego Radia Tomasz Bereda o plebiscycie Mistrz Mowy Polskiej (Jedynka)
Wiesław Molak
Wiesław Molak Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Wiesław Molak jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych dziennikarzy w radiowej Jedynce. Związany z Polskim Radiem od 1987 roku, od razu trafił do redakcji "Sygnałów Dnia", ale prowadził też "Lato z Radiem". Obecnie towarzyszy słuchaczom od poniedziałku do piątku podczas "Wieczornych Rozmaitości".

Niezwykły głos, niezwykła kultura słowa. Laureat Chryzostoma i Złotego Mikrofonu. Wiesław Molak jest także przewodniczącym Komisji Kart Mikrofonowych, która ocenia talenty i predyspozycje adeptów sztuki radiowej. Prywatnie to zapalony kibic i wielbiciel Mazur.

Poza tytułem Mistrza Mowy Polskiej, od kilku lat jest przyznawana nagroda Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Dostają ją placówki życia publicznego, mające niekwestionowane zasługi w pielęgnowaniu najlepszych wzorców polszczyzny. Wśród kandydatów do nagrody jest Redakcja Językowa Polskiego Radia. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymają tytuły Vox Populi: Mistrza Mowy Polskiej i Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Jednocześnie jury konkursu dokona wyboru trzech laureatów, nadając im tytuł Mistrza Mowy Polskiej. Z kolei Akademia Mistrzów Mowy Polskiej wybierze jedną instytucję, nadając jej tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej.

Partnerem konkursu jest radiowa Jedynka. Finał plebiscytu odbędzie się 29 września w Miejskim Teatrze w Gdyni. Zapraszamy na relację z tego wydarzenia w poniedziałek po godz.  20.00.

Mistrz Mowy Polskiej 2013 - Tomasz Zimoch i "Jedynka dzieciom" >>>

W poprzednich latach tytuł "Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej" zdobyły m.in. Teatr Polskiego Radia (2011) i "Jedynka Dzieciom” - audycja Programu 1 Polskiego Radia (2012). Natomiast Mistrzem  Mowy Polskiej (2013) został m.in. dziennikarz Jedynki Tomasz Zimoch.

tj, ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch Mistrzem Mowy Polskiej, "Jedynka dzieciom" Kuźnią Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 21:28
- Byłem przekonany, że "Jedynka dzieciom" musi zostać wyróżniona, bo to cudowna audycja, która porywa zarówno dzieci, jak i tych, co mają ponad 100 lat! Ale jadąc do Lublina nie przypuszczałem, że mnie spotka takie wyróżnienie - mówi Tomasz Zimoch w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polskie Radio językową potęgą. Mistrz Mowy Polskiej i Kuźnia Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 05:18
Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej zdobyła w minionych latach Jedynka Dzieciom oraz Teatr Polskiego Radia. W tym roku kandydatem do nagrody jest Redakcja Językowa Polskiego Radia. - Wiadomo, że radio jest potęgą językową. To oczywiste - podkreśla Piotr Pankanin.
rozwiń zwiń