Tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej dla Redakcji Językowej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2014 20:30
W Gdyni po raz XIV przyznano zaszczytne tytuły: Mistrza Mowy Polskiej i Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej. Decyzją jury tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej zdobyła Redakcja Językowa Polskiego Radia.
Gmach Polskiego Radia w Warszawie
Gmach Polskiego Radia w WarszawieFoto: Marlena Borawska/PR

W kategorii Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej po raz czwarty w historii Programu laureata tytułu wskazała Akademia Mistrzów Mowy Polskiej. Jej członkowie, czyli laureaci poprzednich edycji Programu, tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej przyznali Redakcji Językowej Polskiego Radia, którą reprezentował Tomasz Bereda.

Natomiast w powszechnym głosowaniu tytuł Kuźni Mistrzów Mowy Polskiej zdobyły ex aequo: Zespół Szkół (gimnazjum i liceum) im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku oraz Jarosławskie Potyczki Ortograficzne.

W tym roku tytuły Mistrzów Mowy Polskiej decyzją jury otrzymali: aktorka teatralna i filmowa, pisarka Zofia Kucówna, Walery Tankiewicz - prezes zarządu Morskiego Portu Gdynia, Szymon Sędrowski - aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, Edward Marszałek - rzecznik Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. W powszechnym głosowaniu tytuł Mistrza Mowy Polskiej przyznano Leszkowi Mikosowi - Prezesowi Stowarzyszenia Terra Artis Lanckorona.

Nominowanym do tytułu Mistrza Mowy Polskiej był Wiesław Molak. Jego głos odznacza się miękkością i głębią aksamitu, co czyni go jednym z najbardziej rozpoznawalnych w radiowej Jedynce. Prowadzi "Wieczorne rozmaitości", a także "Popołudnie z radiową Jedynką".

Mistrz Mowy Polskiej 2013 - Tomasz Zimoch i "Jedynka dzieciom" >>>

Partnerem konkursu jest Jedynka.

(ag/mm)

Zobacz więcej na temat: język polski Wiesław Molak
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Zimoch Mistrzem Mowy Polskiej, "Jedynka dzieciom" Kuźnią Mistrzów

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2013 21:28
- Byłem przekonany, że "Jedynka dzieciom" musi zostać wyróżniona, bo to cudowna audycja, która porywa zarówno dzieci, jak i tych, co mają ponad 100 lat! Ale jadąc do Lublina nie przypuszczałem, że mnie spotka takie wyróżnienie - mówi Tomasz Zimoch w Jedynce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kinga Preis: boli mnie, że młodych aktorów od razu wciąga przemysł serialowy

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 18:24
Gościem "Spotkania z mistrzem" była Kinga Preis, która opowiedziała o czekających ją wyzwaniach aktorskich, a także przedstawiła swój punkt widzenia na temat współczesnego, polskiego kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reżyser "Bogów": o dokonaniach prof. Religi dowiedziałem się ze scenariusza

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 09:18
Poznawanie historii Zbigniewa Religi reżyser najlepszego filmu 39. Festiwalu Polskich Filmów w Gdyni porównał do sinusoidy. – To była fascynacja przechodząca w zrozumienie, później następowało zwątpienie, a na koniec wrócił pełen entuzjazm - mówił w Jedynce Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów.
rozwiń zwiń