Dokończ powieść Leopolda Tyrmanda

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2014 10:00
Czy można doścignąć talent Leopolda Tyrmanda? Zachęcają do tego organizatorzy konkursu na dokończenie minipowieści "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki", o którym rozmawiać będziemy w audycji "Moje książki".
Polski prozaik, publicysta i krytyk muzyczny Leopold Tyrmand fot. PAPADMCAFKubiak.
Polski prozaik, publicysta i krytyk muzyczny Leopold Tyrmand fot. PAP/ADM/CAF/Kubiak.Foto: PAP/ADM/CAF/Kubiak

Leopold Tyrmand pozostawił w swoim dorobku stanowiącą fabularną całość, ale niedokończoną minipowieść "Wędrówki i myśli porucznika Stukułki". W środę 1 października rusza konkurs literacki na stworzenie zakończenia tego dzieła. W audycji "Moje książki" powiemy więcej o tym wydarzeniu i o twórczości Tyrmanda.

Patronem medialnym konkursu jest radiowa Jedynka.

Kultura w radiowej Jedynce >>>

W programie porozmawiamy także o książce Andrew Millera "Oczyszczenie", która dotyczy likwidacji najstarszego cmentarza w Paryżu.

Na audycję zaprasza Magda Mikołajczuk.

"Moje książki" na antenie Jedynki w każdą środę tuż po godz. 20.00.

bk/asz

Czytaj także

Matthew Tyrmand: wiedzę o ojcu czerpię z książek

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2013 23:40
Leopold Tyrmand był znany z kolorowego życia i upodobania do kolorowych skarpetek. Dla syna pisarz to przede wszystkim LT. Miał zaledwie cztery lata, gdy zmarł znany pisarz, więc o tym jakim ojciec był człowiekiem Matthew Tyrmand dowiedział się czytając na jego temat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Ulice Złego". Zobacz Warszawę z czasów Leopolda Tyrmanda

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 14:03
W warszawskim Muzeum Literatury otwarto wystawę "Ulice Złego" nawiązującą do słynnej powieści Leopolda Tyrmanda. Ekspozycja odtwarza obraz Warszawy z 1954 roku nakreślony przez pisarza.
rozwiń zwiń