Prokuratura zbada wypadek w kopalni Mysłowice-Wesoła?

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2014 15:45
Wypadek w tym zakładzie będzie jednym z tematów, które poruszymy w piątek w audycji "Sygnały dnia" w radiowej Jedynce. Gościem będzie były przewodniczący NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek.
Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice-Wesoła
Kopalnia Węgla Kamiennego Mysłowice-WesołaFoto: PAP/Andrzej Grygiel

W poniedziałek wieczorem w należącej do Katowickiego Holdingu Węglowego kopalni Mysłowice-Wesoła doszło do zapalenia bądź wybuchu metanu. W strefie zagrożenia, na głębokości 665 m, znajdowało się wówczas 37 górników. Spośród 36 mężczyzn, którzy wyjechali na powierzchnię, 31 trafiło do szpitali. Trwa akcja poszukiwawcza górnika, który został pod ziemią.
Okoliczności wypadku badają w odrębnych postępowaniach prokuratura i nadzór górniczy. Śledczy i przedstawiciele Wyższego Urzędu Górniczego będą sprawdzali także doniesienia o wcześniejszych nieprawidłowościach. W czwartek Sylwester Śpiewak z "Solidarności 80" poinformował o złożeniu przez kierownictwo kopalni doniesieniu do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.
O tej tragedii porozmawiamy w piątek 10 października z byłym przewodniczącym NSZZ "Solidarność" Januszem Śniadkiem. Początek rozmowy w "Sygnałach dnia" o godz. 7.15.
A o godz. 8.15 w studiu radiowej Jedynki pojawią się publicyści Cezary Gmyz z tygodnika "Do Rzeczy” oraz Roman Imielski z "Gazety Wyborczej".

Na "Sygnały dnia" zapraszamy od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00.

(Jedynka/PAP/kk)

Czytaj także

Wypadek w Kopalni Mysłowice-Wesoła. "Brak przestrzegania procedur"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 12:20
- Kopalnie nie oszczędzają na wydatkach związanych z bezpieczeństwem. Gorzej wygląda sytuacja z przestrzeganiem procedur – ocenia Karolina Baca - Pogorzelska dziennikarka prowadząca blog internetowy Górnictwo 2.0.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wypadek w kopalni. Czy doszło do zatajenia informacji o zapaleniu się metanu?

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2014 16:48
Prokuratorzy badają okoliczności wybuchu w kopalni Mysłowice-Wesoła, w wyniku którego 18 górników zostało ciężko poparzonych. Jeden jest nadal poszukiwany.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katastrofa w kopalni Mysłowice-Wesoła. Zawiadomienie do prokuratury

Ostatnia aktualizacja: 09.10.2014 13:05
Solidarność 80 składa do prokuratury zawiadomienie w sprawie katastrofy w kopalni "Mysłowice-Wesoła". Związkowcy twierdzą, że w kopalni były przekroczone normy stężenia metanu i już w piątek dochodziło do pożarów.
rozwiń zwiń