Podróż metrem z Krystyną Jandą?

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2014 07:00
W piątkowej "Cztery pory roku" spotkamy się z aktorką Krystyną Jandą, która jest kandydatką w plebiscycie na głos II linii metra.
Krystyna Janda jest jedną z kandydatek w plebiscycie na najlepszy głos czytający nazwy stacji II linii metra
Krystyna Janda jest jedną z kandydatek w plebiscycie na najlepszy głos czytający nazwy stacji II linii metraFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

To aktorka instytucja - buduje teatr, reżyseruje przedstawienia i jeszcze brawurowo w nich gra. Być może niedługo długa lista sukcesów Krystyny Jandy wzbogaci się o kolejne wyróżnienie. Aktorka ma szansę zostać "głosem" II linii warszawskiego metra w plebiscycie organizowanym przez Polskie Radio, Warszawskie Metro oraz warszawski ratusz. Pozostali kandydaci to: Danuta Stenka, Marzena Wyczółkowska, Małgorzata Tułowiecka, Andrzej Matul oraz Maciej Gudowski.
Głosowanie rozpoczęło się 13 października i potrwa do 26 października. Swoje propozycje można zgłaszać za pośrednictwem SMS lub strony internetowej radiowej Jedynki. Nazwisko lektora II linii warszawskiego metra zostanie ogłoszone w środę, 29 października, na antenie radiowej Jedynki.
Kto powinien czytać nazwy stacji na II linii metra? Weź udział w plebiscycie >>>
W audycji "Cztery pory roku" połączymy się również z korespondentem Polskiego Radia z Waszyngtonu Marek Wałkuski, który opowie nam o podziemnej kolejce w stolicy USA oraz w Nowym Jorku.

Natomiast w audycji podróżniczej "Reszta Świata" porozmawiamy o etyce w przemyśle mody. Na  przykładach z kraju i ze świata podpowiemy, jak podejmować odpowiedzialne decyzje. Gościem Tomasza Michniewicza będzie Joanna Szabuńko.

Na audycję "Cztery pory roku" w piątek, 17 października, między godz. 9.00 a 12.00, zaprasza Roman Czejarek.
kk,tj

Zobacz więcej na temat: biznes etyka metro moda

Czytaj także

Danuta Stenka: głos to jedno z najważniejszych narzędzi. Są głosy, do których lgną uszy słuchacza

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2014 17:25
rozwiń zwiń

Czytaj także

Małgorzata Tułowiecka: żaden z kandydatów na głos II linii metra nie zadowoli wszystkich

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2014 13:14
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda "drogowskazem" w II linii metra?

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2014 12:10
rozwiń zwiń