X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wewnętrzny GPS - co nam daje noblowskie odkrycie?

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2014 14:00
W "Wieczorze odkrywców" przedstawimy osiągnięcia profesora Johna O’Keefe’a z University College Londyn oraz małżeństwa norweskich uczonych May-Britt Moser i Edvarda Mosera z Uniwersytetu w Trondheim, laureatów nagrody w dziedzinie medycyny i fizjologii.
Edvard Moser. Naukowiec, wraz z May-Britt Moser i Johnem OKeefem, został laureatem Nagrody Nobla 2014 w dziedzinie medycyny. Naukowcy odkryli komórki, które tworzą system pozycjonowania w mózgu.
Edvard Moser. Naukowiec, wraz z May-Britt Moser i Johnem O'Keefem, został laureatem Nagrody Nobla 2014 w dziedzinie medycyny. Naukowcy odkryli komórki, które tworzą system pozycjonowania w mózgu.Foto: PAP/EPA/TOBIAS HASE

NAGRODY NOBLA 2014 - zobacz serwis specjalny >>>

W uzasadnieniu Komitetu Noblowskiego czytamy, że laureaci odkryli komórki, które tworzą system pozycjonowania w mózgu i że ich dokonania "pozwoliły wyjaśnić, jak mózg tworzy mapę przestrzeni, która nas otacza i w jaki sposób możemy się poruszać w złożonym otoczeniu".

Gościem audycji będzie dr Rafał Czajkowski – z Centrum Neurobiologii Instytutu Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN, młody polski badacz, który pracuje nad komórkami koniecznymi do nawigacji i prowadził swoje badania w USA i w Norwegii, gdzie współpracował z dwojgiem laureatów Nagrody Nobla – małżeństwem Moserów.

Prowadzi: Krzysztof Michalski
Tytuł audycji: Wieczór Odkrywców
Data emisji: 04.11.2014
Godzina emisji: 21.37

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lindau: młodzi naukowcy oko w oko z noblistami

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2014 08:00
Na przełomie czerwca i lipca młodzi naukowcu spotkali się w Lindau z noblistami. W wydarzeniu wzięło udział pięciu polskich młodych badaczy, reprezentujących nauki medyczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Medyczny Nobel za odkrycie "wewnętrznego GPS" człowieka

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:30
Tegoroczną nagrodą Nobla z medycyny podzielą się neurolodzy John O'Keefe oraz małżeństwo May-Britt Moser i Edvard Moser za odkrycie neuronów, które pomagają orientować się w przestrzeni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolce w głowie człowieka. Odkrywamy tajemnice mózgu

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 13:00
Czy mózg może powstać ze skóry? I czy ma to znaczenie w medycynie? O ciekawych i fascynujących badaniach prowadzonych przez polskich naukowców, a związanych z poznawaniem tajemnic mózgu w "Wieczorze odkrywców".
rozwiń zwiń