Oszczędzać mogą nie tylko bogaci

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2014 13:59
Na czym może oszczędzić ciocia Michała? Jak zoptymalizować nasz domowy budżet i czy oszczędzać mogą tylko bogaci - radzi autor bloga poświęconego oszczędzaniu.
Audio
  • Michał Szafrański o oszczędzaniu (Jedynka/Cztery pory roku)
Oszczędzać mogą nie tylko bogaci
Foto: Glow Images/East News

Jeśli płacisz więcej niż 30 zł miesięcznie za rachunek telefoniczny, to coś jest nie tak - uważa Michał Szafrański, ekspert w sprawach oszczędzania.

Nie trzeba się męczyć i oszczędzać na każdym kroku, żeby mieć pieniądze na to, co naprawdę kochamy. To mit, że jeśli zarabiamy mało, to nie mamy z czego oszczędzać. - Najwięcej pieniędzy wydajemy na drobne rzeczy, pozycje jakby się mogło wydawać, nieistotne w naszym budżecie. Podstawowym wydatkiem zwykle jest jedzenie - uważa autor bloga. Nie chodzi o to, żeby, gorzej jeść, a o to, żeby nie przepłacać.

Nie powinniśmy się też przywiązywać do jednego operatora sieci komórkowej, telewizji kablowej ani rachunku w jednym banku, bo od czasu, kiedy podpisywaliśmy umowę na rynku wiele się zmieniło. Warto więc wybrać korzystniejszą opcję. - Blogi, takie jak mój, wykonują za nas pracę, porównując oferty na rynku - mówi Michał Szafrański.

Na czym jeszcze możemy oszczędzić? Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania audycji.

Tytuł audycji: Cztery pory roku

Prowadził: Roman Czejarek

Gość: Michał Szafrański (autor bloga poświęconego oszczędzaniu)

Data emisji: 12.11.2014

Godzina emisji: 9.00-12.00

mw,tj