X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Śladami świętokrzyskich pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 09:00
W majątku Oblęgorek, niedaleko Kielc Henryk Sienkiewicz spędzał wakacje, ale nie tylko autor Trylogii był związany z Ziemią Świętokrzyską.
Henryk Sienkiewicz jest laureatem Nagrody Nobla z literatury
Henryk Sienkiewicz jest laureatem Nagrody Nobla z literatury Foto: PAP/Reprodukcja/Wojciech Pacewicz

Na literackim szlaku znaleźli się też: Stefan Żeromski, Mikołaj Rej, Witold Gombrowicz, Adolf Dygasiński czy Gustaw Herling – Grudziński.

W "Sobocie z Radiową Jedynką", w podróż śladami świętokrzyskich pisarzy zabierze nas Paweł Grzesik z Muzeum Narodowego w Kielcach.

W audycji będzie też o niezwykłej sztafecie, która ruszy już za trzy dni - o akcji Biegem na Majdan, której pomysłodawcą jest Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki.

Natomiast Marcin Bójko, redaktor naczelny miesięcznika Digital Foto Video wyjaśni, jak stowrzyć cyfrowy album rodzinny.

Na "Sobotę z Radiową Jedynką" 15 listopada w godz. 9.00-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

mw,tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Jaga2014-11-15 09:37 Zgłoś
Synowa Sienkiewicza...Zuzanna Cielecka Sienkiewiczowa byla właścicielką majątku na Podolu . we wsi Słobódka Dżuryńska....podczas wojny dwór został zniszczony...marzę,żeby zobaczyć dwór,o którym opowiadali dziadkowie:)Zwracałam się nawet do zarządzających obecnie Oblęborkiem z pytaniem,czy nie zachowały się fotografie z tego okresu...niestety:(Może ktoś,ze słuchających audycję posiada zdjęcia z czasów,kiedy synowa Sienkiewicza pomieszkiwała w Słobódce Dżuryńskiej?