Śladami świętokrzyskich pisarzy

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2014 09:00
W majątku Oblęgorek, niedaleko Kielc Henryk Sienkiewicz spędzał wakacje, ale nie tylko autor Trylogii był związany z Ziemią Świętokrzyską.
Henryk Sienkiewicz jest laureatem Nagrody Nobla z literatury
Henryk Sienkiewicz jest laureatem Nagrody Nobla z literatury Foto: PAP/Reprodukcja/Wojciech Pacewicz

Na literackim szlaku znaleźli się też: Stefan Żeromski, Mikołaj Rej, Witold Gombrowicz, Adolf Dygasiński czy Gustaw Herling – Grudziński.

W "Sobocie z Radiową Jedynką", w podróż śladami świętokrzyskich pisarzy zabierze nas Paweł Grzesik z Muzeum Narodowego w Kielcach.

W audycji będzie też o niezwykłej sztafecie, która ruszy już za trzy dni - o akcji Biegem na Majdan, której pomysłodawcą jest Kamil Dąbrowa, dyrektor Radiowej Jedynki.

Natomiast Marcin Bójko, redaktor naczelny miesięcznika Digital Foto Video wyjaśni, jak stowrzyć cyfrowy album rodzinny.

Na "Sobotę z Radiową Jedynką" 15 listopada w godz. 9.00-12.00 zaprasza Sława Bieńczycka.

mw,tj

Komentarze1
aby dodać komentarz
Jaga2014-11-15 09:37 Zgłoś
Synowa Sienkiewicza...Zuzanna Cielecka Sienkiewiczowa byla właścicielką majątku na Podolu . we wsi Słobódka Dżuryńska....podczas wojny dwór został zniszczony...marzę,żeby zobaczyć dwór,o którym opowiadali dziadkowie:)Zwracałam się nawet do zarządzających obecnie Oblęborkiem z pytaniem,czy nie zachowały się fotografie z tego okresu...niestety:(Może ktoś,ze słuchających audycję posiada zdjęcia z czasów,kiedy synowa Sienkiewicza pomieszkiwała w Słobódce Dżuryńskiej?