Rzuć palenie razem z Jedynką

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2014 15:30
Na świecie tytoń zabija rocznie ponad 5 milionów osób - w tym ponad 600 tysięcy osób, które palą biernie.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: Glow Images/East News

Choć śmiertelne skutki tego nałogu są powszechnie znane, głównym problemem związanym z jego rzucaniem jest fakt, iż papierosy zabijają powoli - palacz może nie odczuwać skutków swojego nałogu przez wiele lat. Niestety, kiedy już się pojawią, często bywa za późno.

W czwartek 20 listopada, w Światowym Dniu Rzucania Palenia, będziemy mówić o tym, jak można wygrać z nałogiem. Naszym gościem będzie Krzysztof Przewoźniak z Fundacji Promocji Zdrowia przy Centrum Onkologii w Warszawie.

Z psychologiem Emilią Żurek wyjaśnimy kim jest tzw. "rodzinny coach”, jakiego rodzaju problemy i konflikty pomaga rozwiązywać i czym różni się jego rola od mediatora?

Natomiast o "Biegu na fali z Robertem Korzeniowskim" w Dolinie Charlotty porozmawiamy z dr Hubertem Krysztofiakiem, specjalistą medycyny sportowej i dyrektorem Centralnego Ośrodka Medycyny Sportowej.

Na audycję "Cztery pory roku" w czwartek 20 listopada w godz. 9.00-20.00 zaprasza Bogdan Sawicki.

tj

Czytaj także

Śmierdząca sprawa - palacze w pracy mają dłuższy "urlop"

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 14:00
Jeśli wyskakujesz na "dymka" w pracy, statystycznie masz więcej wolnych godzin. - Wyliczyliśmy, że palacze mają 10 dni dodatkowego urlopu, czyli przepalą ponad osiemdziesiąt godzin - mówił w radiowej Jedynce Artur Ragan z agencji rekrutacyjnej.
rozwiń zwiń