MON podsumowuje polską misję w Afganistanie

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 08:00
O zakończeniu misji ISAF oraz wizycie w Arabii Saudyjskiej porozmawiamy z ministrem Tomaszem Siemoniakiem
Minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak
Minister obrony narodowej Tomasz SiemoniakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Do końca listopada polski sprzęt i uzbrojenie wojskowe zostały wycofane z Afganistanu, polscy żołnierze zakończyli misję ISAF. W czwartek, 4 grudnia w bazie Bagram odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków grupie, która ma przygotować nową, mniejszą misję "Resolute Support".

Z wicepremierem i ministrem obrony narodowej Tomaszem Siemoniakiem porozmawiamy o nowej roli polskich ekspertów w misji "Resolute Support". Zapytamy także o przebieg wizyty szefa MON w Arabii Saudyjskiej. Tomasz Siemoniak będzie gościem "Sygnałów dnia" w piątek 5 grudnia o godz. 7.15.

Radiowa Jedynka prosto z Afganistanu relacjonowała zakończenie poslkiej misji ISAF. Specjalne wydania "Aktualności Radiowej Jedynki" z Bagram i z Kabulu przygotowali wysłannicy Polskiego Radia Andrzej Klewiado i Wojciech Cegielski.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty w godz. 6.00 - 9.00. Program prowadzą Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

(asz)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Afgańczycy rozczarowani Zachodem. Zawiódł ich oczekiwania

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2014 11:58
Rozczarowanie i brak nadziei na lepszą przyszłość - takie nastroje panują wśród większości Afgańczyków. Po trzynastu latach obecności międzynarodowych wojsk kończy się misja ISAF w Afganistanie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Koziej: Afganistan jest czarną dziurą bezpieczeństwa narodowego

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 08:14
Polscy żołnierze kończą misję ISAF w Afganistanie. - Byliśmy tam nie dla własnych interesów, ale dla interesów NATO – tłumaczył w "Sygnałach dnia" szef BBN gen. Stanisław Koziej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dowódca sił NATO w Afganistanie: Polacy wykonali świetną robotę

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2014 13:20
- Wielokrotnie miałem okazję pracować z Polakami w Ghazni. Chcę podziękować za to, co zrobili - mówi w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia dowódca sił NATO w Afganistanie generał John Campbell.
rozwiń zwiń