Radiowe urodziny Ireny Santor

Ostatnia aktualizacja: 09.12.2014 08:00
Zapraszamy dziś na specjalne wydanie audycji "Muzyczna Jedynka". Wyjątkowe, bo ze studia im. Władysława Szpilmana.
Audio
  • Na radiowe urodziny Ireny Santor zapraszają Maria Szabłowska i Paweł Sztompke (Jedynka)
Irena Santor będzie świętowała swoje urodziny z Jedynką
Irena Santor będzie świętowała swoje urodziny z JedynkąFoto: W. Kusiński/Polskie Radio

Właśnie stamtąd nadawany będzie program, w którym pojawią się wspaniali artyści – wśród nich współtwórcy ostatniej płyty Ireny Santor "Punkt widzenia", m.in. Wojciech Młynarski, Zbigniew Wodecki, Jacek Cygan, Włodzimierz Korcz, Alicja Majewska, Michał Rusinek, Czesław Majewski, Jerzy Derfel, Grzegorz Wasowski, Piotr Rubik. Uroczystą audycję poprowadzą Maria Szabłowska i Paweł Sztompke.

mat.promocyjne
mat.promocyjne

Święto jednej z najwybitniejszych polskich wokalistek będzie również okazją do rozmowy o jej  najnowszej płycie "Punkt Widzenia". Album, który ukazał się z okazji 80. urodzin artystki, jest drugą jej płytą z nowymi piosenkami wydaną przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia w ostatnich latach. Repertuar na tę płytę stworzyli - specjalnie na zamówienie Ireny Santor - czołowi kompozytorzy i autorzy tekstów, m.in.: Seweryn Krajewski, Włodzimierz Korcz, Piotr Rubik, Włodzimierz Nahorny, Janusz Sent, Andrzej Zarycki, Grzegorz Turnau, Ewa Lipska, Wojciech Młynarski, Jacek Cygan, Michał Rusinek. Album zawiera 16 piosenek premierowych i dwie sprzed lat – z tekstami Ireneusza Iredyńskiego i muzyką Jerzego Derfla. Wszystkie utwory Irena Santor nagrała w studiach Polskiego Radia z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Aranżację stworzyli Tomasz Filipczak i Krzysztof Herdzin.

Płyta "Punkt widzenia" do nabycia na sklep.polskieradio.pl >>>>

Radiowa Jedynka zaprasza na wyjątkowe spotkanie z artystką we wtorek 9 grudnia o godz. 13.00 w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana oraz na naszej antenie.

***

"Muzyczna Jedynka" na antenie Jedynki od poniedziałku do piątku między godz. 13.00 a 15.00. Zapraszamy!

mat.promocyjne, tj

Czytaj także

Irena Santor: Grzegorz Turnau strasznie się ociągał z piosenką dla mnie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2014 18:44
- Dopiero, gdy spotkaliśmy się w maju na Festiwalu Zaczarowanej Piosenki w Krakowie nastąpił przełom - mówi artystka z okazji ukazania się płyty "Punkt widzenia".
rozwiń zwiń