IRA akustycznie - w Jedynce i na koncertach

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2014 09:05
Aż 10 lat musieliśmy czekać na kolejną płytę live grupy IRA. Sukces koncertu i krążka potwierdzają, że było warto.
Zespół IRA
Zespół IRAFoto: mat. promocyjne

Ira jest jak dobre wino – im starsze, tym lepsze. Swoim występem 1 października 2014 w Klubie Wytwórnia w Łodzi zespół zaskoczył wszystkich! Legenda polskiej sceny rockowej tym razem pokazała swoje delikatniejsze i bardziej liryczne oblicze, wykonując nowe, akustyczne aranżacje swoich przebojów. Dzięki pomocy Jacka Piskorza, kierownika muzycznego koncertu, muzykom udało się złapać znakomity kontakt z sekcją smyczkową. Niecodzienności dodały brzmienia fortepianu elektrycznego, akordeonu oraz przeszkadzajek. Krążek "IRA Akustycznie Live" promuje utwór "Miłość", który był Piosenką Dnia Jedynki.

Z uwagi na świetny odbiór koncertu oraz ogromne zainteresowanie wydawnictwem live, zespół zaplanował trasę akustyczną na 2015 rok. O szczegółach opowiedzą Marcinowi Kusemu i słuchaczom Jedynki już dziś o 13.15.

Zapraszamy do słuchania "Muzycznej Jedynki" w środę (17.12) w godz. 13.00 - 15.00. Program poprowadzi Zbigniew Krajewski.

(asz)

Zobacz więcej na temat: Artur Gadowski IRA płyta

Czytaj także

Artur Gadowski: w dużym stopniu ukształtowali mnie Beatlesi

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2014 12:00
Zespół The Beatles, ale również muzyka przedwojenna i polski big beat, a nawet jazz. To wszystko ukształtowało muzycznie wokalistę zespołu IRA, Artura Gadowskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Gadowski: wielokrotnie poczułem na sobie ludzką zawiść

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2014 16:44
- Bardzo różnimy się od innych nacji tym, że nie podoba nam się, gdy ktoś odnosi sukces. Ale daję sobie z tym radę, po prostu przestałem się przejmować takimi ludźmi - mówił w Jedynce Artur Gadowski, wokalista i lider zespołu IRA.
rozwiń zwiń