X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Maciej Wierzbicki: teatr bez widza nie istnieje

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2014 23:08
- Jeśli aktorzy mówią, że grają dla widza to radziłbym uważać. Bo tak naprawdę grają dla siebie, żeby zaspokoić własne ambicje - mówi aktor Maciej Wierzbicki.
Maciej Wierzbicki podczas próby spektaklu Noel Coward Upadłe anioły w reżyserii Krystyny Jandy. Premiera przedstawienia odbyła się 17 grudnia w Och-Teatrze w Warszawie
Maciej Wierzbicki podczas próby spektaklu Noel Coward "Upadłe anioły" w reżyserii Krystyny Jandy. Premiera przedstawienia odbyła się 17 grudnia w Och-Teatrze w WarszawieFoto: PAP/Rafał Guz

Gość radiowej Jedynki przyznaje, że jednak teatr bez widzów nie istnieje. Musi być choć jeden na widowni.
Aktor mówi też o teatrze, w którym ukrywa się aktora. Jest bardzo krytyczny wobec tych spektakli, które mają zaspokoić najniższe gusta i zaszokować widza. - To takie nowoczesne i nowomodne. Wtedy sobie myślę, że być może za późno się urodziłem. Nie chciałbym robić takiego teatru - mówi.
Maciej Wierzbicki szczegółowo opowiada, jak powstał spektakl "Szelmostwa Skapena" według Moliera, który to spektakl stał się niemal kultowy w teatrze Montownia. A powstał pod opieką Jana Englerta. Wspomina też pierwszy komercyjny spektakl "Testosteron", później sfilmowany.
Gość radiowej Jedynki opowiada o współpracy z Anną Augustynowicz. Uważa również, że Marcin Hycnar zapowiada się świetnie również jako reżyser.

Aktor mówi o filmach dla dzieci, o tym, jak ważni są mistrzowie  i o tym, że czasem mężczyzna musi zagrać... Gretę Garbo.

Maciej Wierzbicki gra w filmach, od dawna współpracuje z Andrzejem Saramonowiczem m.in. w filmach "Ciało" i "Pół serio", a także w serialach m.in. "Oficerowie", grywa w Teatrze Telewizji. Ale przede wszystkim jest współtwórcą założonego w 1996 roku teatru Montownia, który tworzy wspólnie z Adamem Krawczukiem, Rafałem Rutkowskim i Marcinem Perchuciem.

***

Tytuł audycji: Święta w radiowej Jedynce

Prowadził: Wojciech Urban

Gość: Maciej Wierzbicki (aktor teatralny i fimowy)

Data emisji: 26.12.2014
Godzina emisji: 10.15

(ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kacper Kuszewski: niepokój jest ważny w życiu artysty

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2014 13:34
- Bez tego trudno pozostać twórczym. Bo gdy człowiek ma wrażenie, że wszystko jest dobrze i nic więcej już mu nie trzeba, to właściwie po co tworzyć sztukę? - zastanawia się popularny aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ćwierć wieku razem w życiu i na scenie

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2014 19:00
Gośćmi Pawła Głowackiego w drugi dzień Świąt będzie aktorskie małżeństwo Beaty i Tomasza Schimscheinerów.
rozwiń zwiń