X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Leki częściej niż obiad na stole Polaków. Dlaczego?

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2015 06:11
- Warto ludzi nauczyć, by byli bardziej odporni na reklamy. Popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości - mówi dr Konstanty Radziwiłł.
Audio
  • Reportaż Olgi Mickiewicz "Bez recepty" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
  • Debata po reportażu Olgi Mickiewicz "Bez recepty" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
Zdaniem lekarzy, popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości
Zdaniem lekarzy, popularne suplementy diety, którymi ludzie się zajadają, są bez żadnej wartości Foto: Glow Images/East News

Polacy w 2013 roku kupili 684 miliony opakowań leków dostępnych bez recepty. W związku z coraz dłuższym czasem oczekiwania na wizyty u lekarzy, niektórzy leczą się sami za pomocą lekarstw dostępnych bez recepty i przy wsparciu informacji podanych w internecie. Efekty tych działań bywają różne, bo w końcu - jak słyszymy w reklamach - "każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża twojemu życiu lub zdrowiu".
Dr Konstanty Radziwiłł, sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej przyznaje, że Polacy rzeczywiście kupują leki bez recepty i przynajmniej część z tego pochłaniają. - Czy to są leki, to już inna sprawa, bo część z nich nazywa się tak i jest sprzedawana w aptekach, choć w istocie nie są lekami i zgodnie z prawem farmaceutycznym nie są produktami leczniczymi, tylko mają inne kategorie - wyjaśnia gość "Czterech pór roku".
Goście w studiu są zgodni, że w określonych sytuacjach jak najbardziej można zażyć leki objawowe, sprzedawane bez recepty i zmniejszające ból, jednak nie należy w tej materii przesadzać.
***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez znieczulenia"

Prowadził: Jerzy Zawartka

Reportaż "Bez recepty": autor Olga Mickiewicz

Goście: dr Konstanty Radziwiłł, sekretarz Naczelnej Rady Lekarskiej oraz dr Wojciech Łuszczyna rzecznik Urzędu Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych

Data emisji: 22.01.2015

Godzina emisji: 21.14

(sm/ag)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paraliżujący lęk przed wirusem HIV. Jest się czego bać?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2014 05:20
"Zawsze jest lęk, że ktoś mnie rozpozna", "Muszę kłamać", "Jest strach", "Nie jestem do końca szczera" - osoby zakażone HIV boją się odtrącenia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bardzo chcą żyć, choć nie mogą złapać tchu

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2014 02:00
- Mamy świadomość, że pacjenci ze schorzeniami, które uniemożliwiają prawidłowe oddychanie, zostaną w specjalnym ośrodku do końca swoich dni - mówi Beata Leszczyńska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Porzuceni w szpitalach przez rodzinę. Co nie działa?

Ostatnia aktualizacja: 09.01.2015 04:22
- Myślę, że porzucenia są efektem znieczulenia w relacjach międzypokoleniowych, zwłaszcza tych wewnątrzrodzinnych - mówi dr Piotr Brzyski.
rozwiń zwiń