X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Agnieszki Chrzanowskiej porady dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 15:00
- To przewrotna piosenka o cechach, które mocno utrudniają porozumienie płci. Jak one wejdą w relacje między ludźmi, to dzieją się rzeczy niepożądane - mówiła piosenkarka o utworze "Do góry nogami".
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska o płycie "Piosenki do mężczyzny". Rozmawiał Zbigniew Krajewski (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Chrzanowska w 2013 r. została uhonorowana odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Agnieszka Chrzanowska w 2013 r. została uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Foto: Marcin Brzózka/www.chrzanowska.pl

Utwór "Do góry nogami" był środową (28.01) "Piosenką dnia Jedynki". To trzeci singiel z najnowszego albumu Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowanego "Piosenki do mężczyzny". Artystka w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim tłumaczyła, że płyta skierowana jest do panów, którzy chcą słuchać i są gotowi zastanowić się nad racjami drugiej strony. - Tylko w takiej sytuacji jest możliwe porozumienie w związku. Na tej płycie delikatnie pokazuję kobiecy punkt widzenia - dodawała.
Premierze singla "Do góry nogami" towarzyszyła premiera teledysku, który jako pierwsi obejrzeli słuchacze radiowej Jedynki. Klip został umieszczony na naszej stronie. Można w nim zobaczyć Agnieszkę Chrzanowską grającą na instrumentach muzyków towarzyszącego jej zespołu - Zabawiliśmy się w ten sposób w Piwnicy pod Baranami. Niestety w teledysku udaję, że gram - śmiała się piosenkarka.

***
Agnieszka Chrzanowska - aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, laureatka trzech prestiżowych nagród na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory "Camille Claudel" i "Pustka w środku" oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory "Ulica Rajska" i "Po drugiej stronie tęczy". Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory "Dług" i "Zakochały się chłopaki". Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski "Wawrzynem Olimpijskim" w dziedzinie Sztuki za album "Ogień Olimpijski", gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album "Cały świat płonie" i Fryderyk 2005 za płytę "Tylko dla Kobiet".
W 2013 r. uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki "Dom na Skale", z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo.
(źródło: www.chrzanowska.pl)

***
Tytuł audycji:
Muzyczna Jedynka
Prowadzenie:
Zbigniew Krajewski
Gość:
Agnieszka Chrzanowska
Data emisji:
28.01.2015
Godzina emisji:
14.20

bch/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Take Me To Church" - posłuchaj przeboju Hoziera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:15
Młody Irlandczyk swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk "Nic To Jest" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:10
Singiel pochodzi z najnowszej plyty Renaty Przemyk "Rzeźba Dnia". Album ten, nowocześnie zaaranżowany, zaskakuje dość odważną kreacją muzyczną artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gondwana" - posłuchaj Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:10
"Ziemie obiecane" - tym hasłem Krzysztof Napiórkowski ujawnia 11 nowych kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska, Wojciecha Kassa i własnych.
rozwiń zwiń