Agnieszki Chrzanowskiej porady dla mężczyzn

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2015 15:00
- To przewrotna piosenka o cechach, które mocno utrudniają porozumienie płci. Jak one wejdą w relacje między ludźmi, to dzieją się rzeczy niepożądane - mówiła piosenkarka o utworze "Do góry nogami".
Audio
  • Agnieszka Chrzanowska o płycie "Piosenki do mężczyzny". Rozmawiał Zbigniew Krajewski (Muzyczna Jedynka)
Agnieszka Chrzanowska w 2013 r. została uhonorowana odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Agnieszka Chrzanowska w 2013 r. została uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Foto: Marcin Brzózka/www.chrzanowska.pl

Utwór "Do góry nogami" był środową (28.01) "Piosenką dnia Jedynki". To trzeci singiel z najnowszego albumu Agnieszki Chrzanowskiej zatytułowanego "Piosenki do mężczyzny". Artystka w rozmowie ze Zbigniewem Krajewskim tłumaczyła, że płyta skierowana jest do panów, którzy chcą słuchać i są gotowi zastanowić się nad racjami drugiej strony. - Tylko w takiej sytuacji jest możliwe porozumienie w związku. Na tej płycie delikatnie pokazuję kobiecy punkt widzenia - dodawała.
Premierze singla "Do góry nogami" towarzyszyła premiera teledysku, który jako pierwsi obejrzeli słuchacze radiowej Jedynki. Klip został umieszczony na naszej stronie. Można w nim zobaczyć Agnieszkę Chrzanowską grającą na instrumentach muzyków towarzyszącego jej zespołu - Zabawiliśmy się w ten sposób w Piwnicy pod Baranami. Niestety w teledysku udaję, że gram - śmiała się piosenkarka.

***
Agnieszka Chrzanowska - aktorka, piosenkarka, autorka muzyki i tekstów, laureatka trzech prestiżowych nagród na 21. Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu za utwory "Camille Claudel" i "Pustka w środku" oraz pierwszej nagrody na Festiwalu Piosenki Studenckiej we Wrocławiu za utwory "Ulica Rajska" i "Po drugiej stronie tęczy". Laureatka trzeciej nagrody na warszawskim Festiwalu Sztuki Estradowej za utwory "Dług" i "Zakochały się chłopaki". Nagrodzona przez Polski Komitet Olimpijski "Wawrzynem Olimpijskim" w dziedzinie Sztuki za album "Ogień Olimpijski", gdzie znalazły się jej kompozycje do wierszy Michała Zabłockiego. Agnieszka zaprezentowała album w 2004 r. w czasie Igrzysk Olimpijskich w Atenach, w największym tamtejszym Centrum Kultury Technopolis w Gazi. Nominowana do nagrody Fryderyk 2000 za album "Cały świat płonie" i Fryderyk 2005 za płytę "Tylko dla Kobiet".
W 2013 r. uhonorowana odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
W 2014 r. w Bazylice Santa Maria In Aracoeli na Wzgórzu Kapitolińskim w Rzymie, odbyła się światowa premiera koncertu artystki "Dom na Skale", z udziałem włoskiego wirtuoza akordeonu Marco Lo Russo.
(źródło: www.chrzanowska.pl)

***
Tytuł audycji:
Muzyczna Jedynka
Prowadzenie:
Zbigniew Krajewski
Gość:
Agnieszka Chrzanowska
Data emisji:
28.01.2015
Godzina emisji:
14.20

bch/ag

Czytaj także

"Take Me To Church" - posłuchaj przeboju Hoziera

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2015 17:15
Młody Irlandczyk swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Renata Przemyk "Nic To Jest" - posłuchaj!

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 17:10
Singiel pochodzi z najnowszej plyty Renaty Przemyk "Rzeźba Dnia". Album ten, nowocześnie zaaranżowany, zaskakuje dość odważną kreacją muzyczną artystki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Gondwana" - posłuchaj Krzysztofa Napiórkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2015 17:10
"Ziemie obiecane" - tym hasłem Krzysztof Napiórkowski ujawnia 11 nowych kompozycji do tekstów Bolesława Leśmiana, Krzysztofa Karaska, Wojciecha Kassa i własnych.
rozwiń zwiń