Michał Bajor w cyklu "Bez tajemnic"

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 09:30
Jak to się stało, że Cher i Bob Geldof przesłuchali jego płytę? Na to i inne pytania Michał Bajor będzie odpowiadał w niedzielę.
Michał Bajor
Michał BajorFoto: Wojciech Kusiński/PR

Jak sprawdził się w roli wilka w "Czerwonym Kapturku"? Jak to się stało, że Cher i Bob Geldof przesłuchali jego płytę? Dlaczego jest antycelebrytą i komu przeszkadzało jego "koturnowe beczenie"? Z jakiego powodu nie śpiewa już piosenki "Walc na Tysiąc Pas" i skąd się wzięła podróżnicza pasja? O tym wszystkim opowie Michał Bajor w naszym cyklu "Bez Tajemnic".

Młynarski, Przemyk, Doda, Grabaż i in. bez tajemnic - spędź weekend z Gwiazdą >>>

Michał Bajor. Aktor i wokalista. Zadebiutował bardzo wcześnie na festiwalu w Opolu już w 1970 roku. Trzy lata później otrzymał główną nagrodę na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. Choć świetny na estradzie, wybiera drogę aktorską i występuje na scenach oraz w filmie od 1975 roku. Współpracował z całą plejadą znakomitych polskich twórców: Wojciechem Młynarskim, Włodzimierzem Korczem, Romanem Kołakowski, Włodzimierzem Nahornym czy Piotrem Rubikiem. Brał udział w legendarnych przedstawieniach Teatru Ateneum "Brecht i Brel". Ma na koncie wiele przebojów, które na stałe weszły do kanonu polskiej piosenki: "Ogrzej Mnie", "Chciałbym" czy "Nie Chcę Więcej".

***

Na kolejne fragmenty cyklu "Bez tajemnic" w niedzielę (8.01) o godz. 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 15.55, 16.55, 18.55, 19.55 zaprasza Paweł Sztompke.

(ag, pg)Zobacz więcej na temat: Michał Bajor MUZYKA
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doda: ludzie w ogóle mnie nie znają

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 20:00
- Wizerunek, który sprzedaję w mediach różni się od tego, co jest w czterech ścianach mojego domu, co zna rodzina i przyjaciele. To dobrze - mówi Dorota Rabczewska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Irek Dudek: ta piosenka powstała po rozmowie z mamą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 17:45
Jego "Au sza la la la" czy "Za dziesięć minut trzynasta" zna cała Polska. Jakie tajemnice skrywa człowiek zakochany w bluesie, swingu i rock'n'rollu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wojciech Młynarski dostawał pogróżki od fanów Niemena

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2015 16:00
Dlaczego Wojciech Młynarski otrzymywał pogróżki od wielbicieli Czesława Niemena? Powodem był jeden wers z piosenki "Żorżyk".
rozwiń zwiń