Rozejm na Ukrainie - trwały czy pozorny?

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2015 07:00
Gościem "Sygnałów dnia" będzie gen. Stanisław Koziej, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Stanisław Koziej
Stanisław KoziejFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zawieszenie broni w Donbasie wprowadzono na mocy porozumienia zawartego w Mińsku przez przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy.
OBWE oświadczyła, że zawieszenie broni na Ukrainie jest ogólnie przestrzegane, z wyjątkiem kilku przypadków. Organizacja zanotowała ostrzał Debalcewa, a także Doniecka i okolic Ługańska. Tymczasem na terytorium Zagłębia Donieckiego przyjechał w niedzielę, bez zgody strony ukraińskiej i bez konsultacji z międzynarodowymi organizacjami, 14. już rosyjski "konwój humanitarny”. Ukraińska Służba Graniczna poinformowała, że granicę przez niekontrolowane przez Ukraińców przejście przekroczyło 176 ciężarówek, z tego ponad 40 wiozło przedmioty nie związane z pomocą humanitarną: paliwo, kamizelki kuloodporne oraz opony dla ciężkiego transportu.

Czy powtórzy się sytuacja z września, gdy po rozmowach w Mińsku zawieszenia broni nie udało się utrzymać? A może tym razem rozejm będzie trwały? O godz. 8.15 o sytuacji na Ukrainie porozmawiamy z szefem BBN gen. Stanisławem Koziejem.

***

Na "Sygnały dnia" w poniedziałek (16.02) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Daniel Wydrych i Krzysztof Grzesiowski.

(IAR/asz)

Czytaj także

Porozumienie z Mińska. "Sceptycyzm jest zupełnie naturalny"

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 13:50
- Porozumienie, po którym którakolwiek ze stron jest zadowolona, nie jest żadnym kompromisem. Kompromis jest dopiero wtedy, kiedy obie strony są solidnie niezadowolone - mówi Andrzej Jonas.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sztab Ukrainy: nie ma podstaw do wprowadzenia stanu wojennego

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 14:22
Od ogłoszenia rozejmu nie zginął żaden ukraiński żołnierz - tak stwierdził sztab operacji antyterrorystycznej. W obwodzie ługańskim zginęło dwóch cywilów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trwają walki w Debalcewe. OBWE: rozejm generalnie respektowany

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 21:47
Obowiązujący od północy z soboty na niedzielę rozejm na wschodzie Ukrainy jest generalnie przestrzegany, z wyjątkiem takich miast jak Debalcewe i Ługańsk - poinformowała Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE).
rozwiń zwiń