X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Smog powoli zabija Polaków. "Nie możemy czekać"

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2015 03:33
- Problem zanieczyszczenia powietrza dotyczy całego kraju i nie omija w magiczny sposób uzdrowisk - mówił w Radiowej Jedyne Andrzej Guła z Ogólnopolskiego Alarmu Smogowego.
Audio
  • Reportaż Magdy Skawińskiej pt. "Ciężki oddech" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
  • Debata po reportażu Magdy Skawińskiej pt. "Ciężki oddech" (Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia")
Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej. Każdego roku powietrze zabija ok. 45 tys. mieszkańców naszego kraju
Polska ma najbardziej zanieczyszczone powietrze w Unii Europejskiej. Każdego roku powietrze zabija ok. 45 tys. mieszkańców naszego krajuFoto: morguefile.com/click

Jego zdaniem, jakość powietrza jest najbardziej zaniedbanym obszarem działań państwa.

Niedawno w mediach pojawiła się informacja o stanie powietrza w Europie. Na mapie, przedstawiającej skalę zjawiska teren Polski to nie tylko czerwona plama, ale nawet bordowa. - Jesteśmy w tak drastycznej sytuacji, że nie możemy czekać z podjęciem działań - dodał Tadeusz Arkit, poseł PO.

Polityk przyznał, że są pieniądze na poprawę sytuacji, ale się po nie nie sięga. - Problem nie leży w zamożności, a w świadomości. Są dostępne programy i potężne pieniądze - powiedział Arkit. Jak je zdobyć?

***

Tytuł audycji: Magazyn Reporterów Jedynki "Bez Znieczulenia"

Prowadził: Jerzy Zawartka

Reportaż "Ciężki oddech": autor Magda Skawińska

Goście: Tadeusz Arkit (poseł Platformy Obywatelskiej, przewodniczący sejmowej komisji ds. monitorowania gospodarki odpadami), Andrzej Guła (Ogólnopolski Alarm Smogowy)

Data emisji: 5.03.2015

Godzina emisji: 21.14

sm,tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Świat bez sikorki? "Ma ona takie samo prawo do ziemi jak ludzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2014 05:00
- Żyjemy w czasach mocno antropocentrycznych, kiedy interesuje nas tylko to, co nasze, co ludzkie. Myślę, że nie mamy moralnego prawa do tego, by pozbawiać ziemię sikorek, a jednak to, co teraz robimy wprost do tego prowadzi - mówi Jacek Karczewski, prezes stowarzyszenia Ptaki Polskie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielkie obietnice i niskie wyniki. Pomoc społeczna w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 04:18
"To jest piękne na papierku, ale rzeczywistość jest czarna" - skarżą się słuchacze Jedynki na system pomocy społecznej. Urzędnicy zaś zapewniają, że jeśli chodzi o ubranie, żywność, czy porady prawne. to wszystko można otrzymać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rolnicy protestują. "Czepiamy się wszystkiego, by przeżyć"

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2015 04:00
Czy dziś na wsi trzeba się "czepiać wszystkiego, by przeżyć"? - Tak jest, ale w innych krajach Europy tak było od lat 50. XX wieku - mówi prof. Katarzyna Duczkowska-Małysz.
rozwiń zwiń