Największe muzyczne rezurekcje

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2015 23:45
W świątecznym wydaniu "Leniwej niedzieli" śledzimy jak odradzały się zespoły z nowym wokalistą liderem lub kompozytorem.
Audio
  • Na "Wielkanocną Leniwą Niedzielę" zaprasza Marcin Kusy (Jedynka)
W roli głównego wokalisty grupy Genesis Phil Collins zastąpił Petera Gabriela po pierwszej dekadzie działalności zespołu. Czy z powodzeniem? Popytajcie znajomych z czyim głosem kojarzą Genesis...
W roli głównego wokalisty grupy Genesis Phil Collins zastąpił Petera Gabriela po pierwszej dekadzie działalności zespołu. Czy z powodzeniem? Popytajcie znajomych z czyim głosem kojarzą Genesis...Foto: PAP/Boris Roessler

Zabrzmią m.in.: Marillion, Genesis, Dżem, Pink Floyd, Harlem, Queen, a nawet Ira i De Mono, Pectus, Brathanki, Blue Cafe, Oddział Zamknięty, Perfect, Czerwone Gitary, Pudelsi.

Przypomnimy także o reaktywacjach wielkich grup, których nikt się nie spodziewał: The Police, Simply Red i Queen.
***

Na "Wielkanocną Leniwą Niedzielę" (5.04) zapraszamy w godz. 10.00-15.00. Program poprowadzi Marcin Kusy.

asz

Czytaj także

Muzyczna drużyna Kubusia Puchatka. Gwiazdy w bajkowych rolach

Ostatnia aktualizacja: 18.01.2015 10:47
- Które postaci świata muzyki przypominają państwu Kłapouchego, Króliczka czy przemądrzałą Sowę, już o Kubusiu nie wspomnę. Ja typuję... - do szczególnej zabawy zaprosił słuchaczy Marcin Kusy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczna kronika kryminalna, czyli artyści i piosenki z paragrafem

Ostatnia aktualizacja: 15.02.2015 18:30
Zdrada, zazdrość, morderstwo... - jakkolwiek nieprzyjemne, bywają inspiracją dla naprawdę fantastycznych piosenek. Gramy je, a także utwory muzyków, którzy naprawdę weszli w konflikt z prawem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie tylko Robin Thicke i Pharrell Williams "zapożyczyli" nuty

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 10:47
Ile razy zdarzyło się państwu pomyśleć: gdzieś to już słyszałem? Takie pytanie stawia Marcin Kusy i prezentuje zestaw piosenek do czegoś podobnych.
rozwiń zwiń