X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Przypływy i odpływy na Bałtyku

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2015 23:33
Słuchacz zainteresował się, dlaczego na Bałtyku nie ma przypływów i odpływów? Janusz Weiss pyta więc, na czym polegają te zjawiska.
Audio
  • Janusz Weiss wyjaśnia mechanizm powstawania przypływów i odpływów w morzach i oceanach (Wszystko, co chciałbyś wiedzieć.../Jedynka)
Morze Bałtyckie
Morze BałtyckieFoto: Andrzej19/Wikimedia Commons/CC

Prof. Witold Cieślikiewicz zapewnia, że na Bałtyku są odpływy i przypływy - jednak tak nieznaczne, że trudno je zauważyć. Rozmówca Janusza Weissa wyjaśnia dlaczego nad Morzem Bałtyckim pływy są niewielkie, a są miejsca na świecie, gdzie dochodzą do kilkunastu metrów. Profesor tłumaczy również, czym spowodowane są przypływy i odpływy mórz i oceanów.
Zaś kapitan Krzysztof Baranowski opowiada, co robią żeglarze, kiedy cumują swoje jachty na akwenach, na których fale pływowe są dość wysokie. Bo odpływ może spowodować, że jacht zawiśnie na cumie, a przypływ może go z kolei wciągnąć pod wodę.

***

Tytuł audycji: Wszystko, co chciałbyś wiedzieć i nie boisz się zapytać
Prowadził: Janusz Weiss
Goście: prof. Witold Cieślikiewicz (Wydział Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego), Krzysztof Baranowski (jachtowy kapitan żeglugi wielkiej)
Data emisji: 3.04.2015
Godzina emisji: 17.30

Z pytaniami do Janusza Weissa można dzwonić pod nr tel: 22 645 21 55. Można też pisać na adres: weiss@polskieradio.pl.

ag/asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wyższe opłaty za wędkowanie w morzu

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2015 18:09
Słuchacz pyta się, dlaczego od 4 marca drastycznie zwiększono opłaty za możliwość amatorskiego połowu ryb morskich. Wzrosły z 49 do 180 złotych na rok.
rozwiń zwiń