"Czerń i biel" według Stanisławy Celińskiej. Posłuchaj piosenki!

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2015 17:10
Wtorkowa Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu Stanisławy Celińskiej pt. "Atramentowa". Muzykę skomponował Maciej Muraszko, a słowa napisał Wojciech Młynarski.
Audio
  • Stanisława Celińska "Czerń i biel" (Piosenka dnia Jedynki)
Stanisława Celińska
Stanisława CelińskaFoto: Daniel Kruczynski/Wikipedia, lic. CC

Premiera albumu zaplanowana jest na 8 maja tego roku. Na najnowszej płycie aktorka odgrywa swoją kolejną wspaniałą rolę – piosenkarki, która wie o czym śpiewa i wie jak przyciągnąć słuchacza wykorzystując pełną paletę barw i emocji.

Wszystko zaczęło się od "Atramentowej Rumby", którą Maciej Muraszko i Marcin Sosnowski napisali specjalnie z myślą o Stanisławie Celińskiej. Razem z latynoamerykańskim zespołem Los Locos artystka zaprezentowała ją w Koncercie Premier 46. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2009. Po tym występie okrzyknięto Stanisławę Celińską polską Cesarią Evorą. Aktorka, tak jak kiedyś Cesaria, potrafi zaczarować publiczność swoim charyzmatycznym głosem i pomimo wielu przeciwności oraz trudów – kocha życie.

Na nowej, wyjątkowej płycie można usłyszeć utwory skomponowane i przygotowane przez uznanych autorów specjalnie dla Stanisławy Celińskiej. Niepowtarzalne teksty do kompozycji Macieja Muraszko napisali Wojciech Młynarski, Dorota Czupkiewicz oraz Muniek Staszczyk i Marcin Sosnowski. Ponadto Maciej Muraszko zaaranżował na nowo ulubione utwory artystki, które dzięki nowemu wykonaniu nabrały niezwykłej pogody ducha.

Ciekawym akcentem jest wykonanie przez Stanisławę Celińską znanego przeboju zespołu Hey "Do rycerzy, do szlachty, do mieszczan" wraz z jej autorką – Katarzyną Nosowską.
Utwór został przygotowany oczywiście w nowej, niezwykłej aranżacji. Ponadto artystka śpiewa wraz z Muńkiem Staszczykiem nową, przejmującą piosenkę, którą Muniek napisał specjalnie dla niej.

Warto dodać, że 27 kwietnia w Fabryce Trzciny w Warszawie będzie można posłuchać na żywo przedpremierowo materiału z albumu "Atramentowa".

materiały prasowe/Polskie Radio – Agencja Fonograficzna/pg

Czytaj także

Hozier "Someone New" - posłuchaj piosenki

Ostatnia aktualizacja: 14.04.2015 17:10
Środowa Piosenka dnia Jedynki to kolejna propozycja z debiutanckiego albumu młodego Irlandczyka, który swoimi emocjonalnymi piosenkami błyskawicznie zawojował fanów muzyki po obu stronach Oceanu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maja Hyży wyznaje: "Będę kochać"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2015 17:10
To idealna piosenka na wiosnę. I jedna z dwunastu, którymi artystka przedstawia swój muzyczny świat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stanisław Soyka i Roger Berg Big Band grają "Let The Good Times Roll"

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2015 20:09
Piosenka dnia Jedynki pochodzi z najnowszego albumu wybitnego polskiego wokalisty jazzowego oraz szwedzko-duńskiej orkiestry big bandowej.
rozwiń zwiń