Słowa, które zostawił prof. Bartoszewski

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2015 13:36
W czasie polsko-niemieckich konsultacji międzyrządowych odczytane zostanie wystąpienie pełnomocnika rządu ds. międzynarodowych.
Audio
  • "Nikt nie zrobił więcej dla pojednania między Polakami a Niemcami niż Władysław Bartoszewski" - przegląd niemieckiej prasy, 26.04.2015, Wojciech Szymański, Berlin (Aktualności Radiowej Jedynki)
Na zdjęciu archiwalnym z 22.01.2013 r. pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia 2015.
Na zdjęciu archiwalnym z 22.01.2013 r. pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. dialogu międzynarodowego Władysław Bartoszewski podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu w siedzibie Parlamentu Europejskiego w Brukseli. Władysław Bartoszewski zmarł 24 kwietnia 2015.Foto: PAP/EPA/JULIEN WARNAND

Prof. Władysław Bartoszewski zmarł nagle 24 kwietnia. W czasie konsultacji międzyrządowych przygotowane przez niego wystąpienie odczyta premier Ewa Kopacz.

Głównymi tematami rozmów będą m.in. wymiana młodzieży i kwestia godnego uczczenia 25 lat wznowionych po 1989 roku stosunków między Polską a Niemcami. Ewa Kopacz i kanclerz Angela Merkel będą też rozmawiały o kwestii wprowadzenia przez Niemcy płacy minimalnej w transporcie, a także sytuacji na Ukrainie oraz relacje z Rosją.

W poniedziałek po południu niemiecka kanclerz zostanie także przyjęta w Belwederze przez prezydenta Bronisława Komorowskiego.

O wizycie Angeli Merkel w Polsce rozmawiać będziemy z eurodeputowanym prof. Zdzisławem Krasnodębskim, który będzie naszym gościem o godz. 7.15

***

Na "Sygnały dnia" w poniedziałek (27.04) w godz. 6.00-9.00 zapraszają Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

„Żeby Niemcy były bardziej europejskie, a nie Europa bardziej niemiecka”. Władysław Bartoszewski o zbliżeniu Warszawy z Berlinem

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 09:19
Czy zjednoczenie Niemiec to szansa dla Europy, czy groźba? Takie pytanie przed ćwierćwieczem postawiono Władysławowi Bartoszewskiemu, ówczesnemu ambasadorowi RP w Wiedniu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemiecka prasa: Władysław Bartoszewski dążył do normalnych relacji między Berlinem a Warszawą

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 10:20
Był mistrzem pojednania - tak zmarłego prof. Władysława Bartoszewskiego wspomina "Sueddeutsche Zeitung".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Danuta Hübner: prof. Bartoszewski tworzył atmosferę otwarcia na Polskę

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2015 22:57
- Był niesłychanie szczery, mówił wprost rzeczy dobre i mniej dobre. Dyplomacja kojarzy się z podwójnym językiem i układnością, ale to nie był tego typu dyplomata - mówi Danuta Hübner.
rozwiń zwiń