X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Lewandowski: potrzebne zmiany w prawie podatkowym i kulturze urzędów skarbowych

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2015 07:52
- Zmiany w ordynacji podatkowej to jedno, a drugie to zmiana kultury urzędów skarbowych - mówił w radiowej Jedynce Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów.
Audio
  • Janusz Lewandowski, przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów o zmianach w ordynacji podatkowej (Sygnały dnia/Jedynka)
Janusz Lewandowski
Janusz LewandowskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Gość "Sygnałów dnia" uważa, że nowelizacja ordynacji podatkowej to kolejny etap zmian, jakie zachodzą w Polsce od 25 lat. Jak mówił, przedsiębiorcy należy się "domniemanie uczciwości, czyli rozstrzyganie na korzyść podatnika sporów interpretacyjnych". - Trzeba to przekuć w normę prawną. To wcale nie jest takie proste - dodał Janusz Lewandowski.

Prezydent Bronisław Komorowski zaproponował niedawno, by w ordynacji podatkowej zapisać zasadę, że "niedające się usunąć wątpliwości co do treści przepisów prawa podatkowego rozstrzyga się na korzyść podatnika". Resort finansów i rząd sugeruje jednak, że to wszystko znajdzie się w nowej ordynacji podatkowej, pisanej w ministerstwie, ale dopiero w roku 2017.

Zdaniem przewodniczącego Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, między prezydentem a rządem nie ma żadnego sporu. Jak tłumaczył, propozycje prezydenta to tylko fragment szerszych zmian, nad którymi pracuje ministerstwo finansów.

Janusz Lewandowski wypowiadał się również na temat planowanych na przyszyły rok podwyżek w budżetówce. Czy są uzasadnione?

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Lewandowski (przewodniczący Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów, PO)

Data emisji: 4.05.2015

Godzina emisji: 7.17

asop/pg

>>>Zapis całej rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Korzystne zmiany dla podatnika dopiero za 2 lata?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2015 22:42
Walka o wprowadzenie fundamentalnej zasady „wątpliwości rozstrzyga się na korzyść podatnika” proponowane przez prezydenta Komorowskiego zaostrza się. Po stronie „Za a nawet przeciw” tej zasadzie znajduje się potężny aparat skarbowy, przyzwyczajony do swojej dominującej pozycji i resort finansów. Niby chwali pomysł, ale mnoży przeszkody i wątpliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pracodawcy RP: konieczna zasada domniemania niewinności

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2015 22:05
W opinii Pracodawców RP urzędy skarbowe niesłusznie nakładają kary na firmy za korzystanie w latach 2007- 2008 z opcji walutowych.
rozwiń zwiń