Od "Metra": do Kofty. Tajemnice Roberta Janowskiego

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2015 17:10
Wokalista, poeta, prezenter, aktor, z wykształcenia lekarz weterynarii. Od początku swojej kariery związany z muzyką.
Robert Janowski
Robert JanowskiFoto: mat. promocyjne/robertjanowski.pl

Występował w musicalach "Kompot" i "Metro". Śpiewał w rockowych zespołach Zoo i Oddział Zamknięty. Grywał okazjonalnie w filmach m.in. "Pora na Czarownice" i "Nocne Graffiti".

Od 18 lat prowadzi popularny teleturniej "Jaka to melodia?". Wylansował wiele przebojów: "Mury Jerycha", "W Nas i Wokół Nas" czy "Niewiele Mam". Nagrywa płyty z polskimi piosenkami z repertuaru innych wykonawców, m.in. utwory z międzywojnia i lat 80.

Dlaczego krowom nie należy puszczać Wagnera, ale Mozarta już jak najbardziej? Na czym polegał sprawdzian Jonasza Kofty i dlaczego Janowski pomylił go z kloszardem? Dlaczego nie ma ochoty na nagrywanie płyt z własnymi piosenkami? W jaki sposób wspiera młodych artystów i jaki wpływ na nagrywanie jednego z przebojów miały narzuty, poduszki i dywanik gitarzysty i kompozytora Aleksandra Mrożka. O tym Robert Janowski opowie w naszym cyklu Bez Tajemnic.

***

Zapraszamy do słuchania kolejnych fragmentów wywiadu Marcina Kusego przez całą niedzielę (10.05) o godz.: 10.55, 11.55, 13.55, 14.55, 15.55, 16.55, 18.55 i 19.55.

asz

Czytaj także

Joanna Dark: musical "Metro" był dla nas trampoliną

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2014 14:19
- U boku Janusza Józefowicza i Janusza Stokłosy skończyliśmy szkoły teatralne i baletowe - powiedziała w radiowej Jedynce piosenkarka. Już 4 czerwca na scenie Teatru Studio Buffo wystąpią pierwsi wykonawcy kultowego musicalu "Metro" w jedynym, niepowtarzalnym spektaklu charytatywnym.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staroświecka elegancja z odrobiną dystansu. Janowski i Salata w duecie

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2014 11:50
Pierwszy zjawiskowo nagrał przedwojenne szlagiery. Drugi świetnie zinterpretował Nat King Cole'a. Robert Janowski i Piotr Salata połączyli siły i nagrali utwór "I tak od lat".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Robert Janowski: nie sądziłem, że "Jaka to melodia" tyle potrwa

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2015 19:03
- Zwykle takie formaty trwają sezon. A tutaj jest inaczej. Może to kwestia przyzwyczajenia albo tego, że jest współzawodnictwo i dużo kolorów oraz pięknych dźwięków w tle - mówi Robert Janowski.
rozwiń zwiń