Książki i pisma za żelazną kurtyną

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2015 06:00
Co łączy CIA z literaturą? Jaki od 1956 roku do Polski dotarło ponad 4 mln pozycji wydawniczych. I jak udało się to utrzymać w sekrecie?
Wieża strażnicza między Wschodnimi a Zachodnimi Niemcami. 1984. M.in. tu przebiegała żelazna kurtyna, która izolowała państwa komunistyczne przed kontaktem i wpływem reszty świata
Wieża strażnicza między Wschodnimi a Zachodnimi Niemcami. 1984. M.in. tu przebiegała żelazna kurtyna, która izolowała państwa komunistyczne przed kontaktem i wpływem reszty świata Foto: SPC5 VINCENT KITTS/Wikimedia/publ. dom.

Kulisy tajnej amerykańskiej akcji, która miała znaczący wpływ na ostateczny wynik zimnej wojny ujawnia książka Alfreda Reischa. Już dziś o publikacji "Nieznany front zimnej wojny. Tajny program dystrybucji książek za żelazną kurtyną" rozmawiać będziemy z redaktorką książki Małgorzatą Choma-Jusińską (IPN) oraz dr. Janosem Tischlerem (Węgierski Instytut Kultury).
Książka ukazała się pod patronatem Polskiego Radia.

Historia serwisy specjalne - polskieradio.pl >>>

Nasi goście dnia następnego (12.05) wezmą udział w prezentacji książki, która odbędzie się w Centrum Edukacyjnym IPN "Przystanek Historia" o godz. 17.30. W spotkaniu uczestniczyć będą także: dr Łukasz Kamiński, prezes IPN, Andrzej Mietkowski, redaktor naczelny portalu polskieradio.pl i Marek Rudzki, redaktor pierwszego zespołu polskiej sekcji Radia Wolna Europa.
***

Na "Naukowy zawrót głowy" w poniedziałek (11.05) o godz. 21.37 zaprasza Katarzyna Jankowska.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mur berliński – materialna postać "żelaznej kurtyny"

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2017 03:00
- Góra drutu, zasieki, przeszkody z brył betonowych. Fortyfikacja wymierzona przeciw własnemu miastu, przeciw ludności wschodniego Berlina. Tama postawiona na drodze powodzi ucieczek. To mur, za którym zamknięte jest getto wschodnich Niemiec. To mur wstydu - mówił z Berlina Wojciech Trojanowski na falach Radia Wolna Europa w listopadzie 1961 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zagłuszali radio przez 36 lat

Ostatnia aktualizacja: 01.01.2020 05:45
1 stycznia 1988 roku zakończyła się wieloletnia akcja związana z zimną wojną – zagłuszanie Rozgłośni Radia Wolna Europa.
rozwiń zwiń