Po damach nadchodzą dżentelmeni

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 08:15
Dziennikarka i antropolożka literatury Emilia Padoł swoją nową książką ponownie zabiera nas do epoki PRL. Spotkamy tam dziewięciu dżentelmenów.
Aktor Daniel Olbrychski (tu w Teatrze Telewizji, zdjęcie archiwalne z 1971 roku) jest jednym z bohaterów książki Emilii Padoł Dżentelmeni PRL-u
Aktor Daniel Olbrychski (tu w Teatrze Telewizji, zdjęcie archiwalne z 1971 roku) jest jednym z bohaterów książki Emilii Padoł "Dżentelmeni PRL-u" Foto: PAP/TVP/Zygmunt Januszewski

Dziewięciu bohaterów książki "żentelmeni PRL-u" — Leopold Tyrmand, Zbigniew Cybulski, Marek Hłasko, Leon Niemczyk, Daniel Olbrychski, Stanisław Mikulski, Jerzy Zelnik, Andrzej Łapicki i Jan Nowicki — to mężczyźni zachwycający sukcesami, podziwiani za urodę, często drażniący wizerunkiem. Wszyscy byli w PRL-u idolami — łączyły ich charyzma, ambicja i zdumiewające losy. Każdy z nich był wzorcem w inny sposób, zawsze jednak w wyjątkowej życiowej roli — roli dżentelmena.

Czytaj także >>>
2015.02.04 Anna Dymna pap 663.jpg
Damy PRL - piękno z osobowościąW audycji "Lato z Radiem" przypomnimy także postać Walta Disneya, zagramy w Skojarzenia, a z płk. Krzysztofem Przepiórką porozmawiamy o wyjazdach survivalowych.

Nie zabraknie naszych lektur - o 10.30 usłyszymy odcinek powieści "Ezotero, córka wiatru" w interpretacji Marii Seweryn, a chwilę później nadamy nowy odcinek rekomendacji z cyklu "Książka na cztery pory roku".

***

Audycję "Lato z Radiem" we wtorek (21.07) w godz. 9.00 - 12.00 poprowadzi Małgorzata Raducha.

asz

Czytaj także

Damy PRL - piękno z osobowością

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 10:45
"Damy PRL-u" Emilii Padoł to opowieść o aktorkach, które były ikonami swoich czasów, a ich charyzma i piękno do dziś oddziałują na widzów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Władza - projektant - obywatel. Moda w PRL

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2015 16:00
Rozkloszowane spódnice z siatek na muchy, ortaliony, dżinsy, tetry i kożuchy - wystane w kolejkach i zdobyte! Moda miała znaczenie.
rozwiń zwiń