Drony z Polskiej Doliny Lotniczej

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2015 14:00
Konstrukcje latających systemów bezzałogowych tworzą dla firmy FlyTech Solutions młodzi inżynierowie po Politechnice Rzeszowskiej.
System Fenix to nowoczesne i wielofunkcyjne narzędzie fotogrametryczne oparte na zminiaturyzowanych podzespołach oraz sprawdzonych rozwiązaniach
System "Fenix" to nowoczesne i wielofunkcyjne narzędzie fotogrametryczne oparte na zminiaturyzowanych podzespołach oraz sprawdzonych rozwiązaniachFoto: materiały promocyjne

Najważniejszym produktem w ofercie FlyTech Solutions jest uniwersalny system obserwacyjny "Fenix" przeznaczony do zastosowań w rolnictwie, energetyce, geodezji, a także w ratownictwie górskim. Tamtejsi inżynierowie stworzyli także bardzo oryginalną konstrukcję bezzałogowego latającego skrzydła, które może być wykorzystane np. do testowania systemów obrony przeciwlotniczej i do wykonywania precyzyjnych ortofotomap.

Gośćmi audycji będą: inżynier Michał Wojas - współzałożyciel i szef spółki FlyTech Solutions, w której pracuje się nad bezzałogowymi samolotami badawczymi oraz dr Maciej Wieloch - prezes Funduszu "Infini" wspierającego przedsiębiorczość i komercjalizację wyników badań naukowych i Ernest Wawryniuk - wiceprezes Funduszu.

***

Na "Wieczór odkrywców" we wtorek (21.07) o godz. 21.37 zaprasza Krzysztof Michalski.

pg/bch

Zobacz więcej na temat: dron NAUKA

Czytaj także

Czy drony są zagrożeniem dla praw człowieka?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2015 13:10
Tak uważają organizacje, które przekonują, że Polska decydując się na zakup bojowych bezzałogowców nie ma odpowiednich przepisów o ich użyciu.
rozwiń zwiń