Film po retuszu. Co ukryto przed okiem widza?

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 08:00
Metki na kostiumach czy operator odbity w elemencie scenografii to tylko niektóre z wpadek, z jakimi muszą radzić sobie montażyści filmowi.
Jedną z szerzej dostrzeżonych filmowych wpadek była metka znanej firmy odzieżowej widoczna spod chusty kpt. Jacka Sparrowa w filmie z serii Piraci z Karaibów
Jedną z szerzej dostrzeżonych filmowych wpadek była metka znanej firmy odzieżowej widoczna spod chusty kpt. Jacka Sparrowa w filmie z serii "Piraci z Karaibów"Foto: mat. prasowe/Disney

O nich oraz cyfrowym retuszowaniu tych wpadek opowie Maciej Stasiowski, absolwent filmoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim, a obecnie doktorant w Instytucie Sztuk Audiowizualnych.

W audycji "Lato z Radiem" usłyszymy także wspomnienia Jurka Owsiaka z początków istnienia festiwalu Przystanku Woodstock i zagramy w Skojarzenia.

Porozmawiamy także z Elżbietą Smoleńską o jej wystawie "Historia w 200 torebkach". 

***

Na "Lato z Radiem" zapraszamy w czwartek (30.07) w godz. 9.00 – 12.00. Program poprowadzi Małgorzata Raducha.


asz

Czytaj także

Kino można założyć wszędzie - w szkole i w remizie

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2015 11:39
- Cel projektu "Kino za rogiem" jest taki, żeby wszędzie w Polsce, gdzie to tylko jest możliwe, stworzyć małe, profesjonalne kina dla maksymalnie 60 osób - wyjaśnił w radiowej Jedynce koordynator akcji Grzegorz Molewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O tym filmie Holland mówiła 30 lat temu. Brakowało miliona dolarów

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2015 20:44
W 1986 roku nominowana do Oscara za "Gorzkie żniwa" Agnieszka Holland spotkała przy obiedzie reżysera Paula Mazursky'ego. Wspomniała mu o aktorce idealnej do roli w filmie, który planował nakręcić.
rozwiń zwiń