Warszawskie obchody rocznicy Powstania

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2015 14:00
W dniu 71. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego naszymi gośćmi będą kpt. Aleksander Tarnawski, cichociemny, i dyr. Muzeum PW Jan Ołdakowski.
Jan Ołdakowski
Jan OłdakowskiFoto: Wojciech Kusiński/PR

1 sierpnia dla Warszawy jest dniem szczególnym. O 17 jej mieszkańcy zatrzymają się na chwilę w Godzinie "W", by oddać hołd powstańcom warszawskim. W ciągu dnia odbędzie się także szereg uroczystości oraz wydarzeń naukowych i kulturalnych, upamiętniających wydarzenia z 1944 roku.

O godz. 8.15 w "Sygnałach dnia" naszym gościem będzie Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego, który powie o najważniejszych punktach obchodów.

Zapraszamy także do wysłuchania rozmowy z kpt. Aleksandrem Tarnawskim ps/ "Upłaz", jednym z cichociemnych - żołnierzy, którzy w czasie II wojny światowej skacząc ze spadochronem docierali do okupowanej Polski. Blisko 100 z nich brało udział w walkach powstańczych w Warszawie. 

***

Na "Sygnały dnia" w sobotę (1.08) w godz. 6.00 - 9.00 zaprasza Daniel Wydrych.

asz/jp

Czytaj także

O 17.00 godzina "W". Uczcijmy pamięć powstańców minutą ciszy

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2015 13:06
W całym mieście o godzinie 17.00 zawyją syreny, ruch uliczny zostanie wstrzymany na jedną minutę. Władze Warszawy apelowały do mieszkańców stolicy o to, żeby na dźwięk syren oddać hołd powstańcom.
rozwiń zwiń