Pół wieku ze Skaldami. Wielki koncert

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2015 10:30
Już w niedzielę 9 sierpnia odbędzie się koncert z udziałem największych artystów polskiej sceny muzycznej z okazji 50-lecia działalności Skaldów.
Jacek Zieliński i Andrzej Zieliński podczas jubileuszowego koncertu z okazji 45-lecia Skaldów  w warszawskim Teatrze Roma
Jacek Zieliński i Andrzej Zieliński podczas jubileuszowego koncertu z okazji 45-lecia Skaldów w warszawskim Teatrze RomaFoto: PAP/Grzegorz Jakubowski

Benefisowy program "Od wschodu do zachodu słońca - 50 lat Skaldów" będzie przeglądem przebojów oraz mniej znanych utworów z repertuaru zespołu. Poza Skaldami na scenie w Gdowie pod Krakowem wystąpią m.in.: Anna Maria Jopek, Maciej Maleńczuk, Natalia Kukulska, Muniek Staszczyk, Natalia Sikora, Ania Rusowicz i Natalia Nykiel.

***

O szczegółach tego wydarzenie opowiedzą w "Muzycznej Jedynce" bracia Andrzej i Jacek Zielińscy, frontmeni Skaldów. Na spotkanie z arytstami w środę (5.08) po godz. 14.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

tj/mg

 

Czytaj także

Opole 2015: Skaldowie to dzieci Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2015 18:29
- Nasz tata zakładał orkiestrę Polskiego Radia po II wojnie światowej w Krakowie. Przychodziliśmy na próby i poznawaliśmy orkiestrowe brzmienia - mówił w Jedynce wokalista Skaldów, Jacek Zieliński.
rozwiń zwiń