Na żywo z festiwalu filmowego Dwa Brzegi

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2015 18:00
Zostały już tylko trzy dni Festiwalu, ale Dwa Brzegi nie zwalniają tempa. Poświęcimy im piątkowe wydanie "Magazynu bardzo filmowego".
Przedstawicielkę nowego kina niemieckiego wielokrotnie doceniono na największych europejskich festiwalach, w m.in. Wenecji i Berlinie
Przedstawicielkę nowego kina niemieckiego wielokrotnie doceniono na największych europejskich festiwalach, w m.in. Wenecji i Berlinie Foto: PAP/EPA/ALESSANDRO DI MEO

W piątek w Kazimierzu Dolnym będzie można spotkać się m.in. z aktorką, reżyserką i bohaterką tegorocznej retrospektywy – Margarethe von Trottą - na Dwóch Brzegach zapowie pierwszy w Polsce przedpremierowy pokaz swojego najnowszego filmu pt. "Porzucony świat". Siódmy dzień Festiwalu uświetni również zdobywca Oscara Paweł Pawlikowski oraz specjalna projekcja "Idy".

W audycji omówimy również premiery tygodnia, w tym "Amy" - prawdziwą historię gwiazdy muzyki Amy Winehouse, "Mission: Impossible - Rogue Nation" z Tomem Cruisem oraz film o zaskakującym stylu narracji "Gołąb przysiadł na gałęzi i rozmyśla o istnieniu" w reżyserii Roya Anderssona.

***

Na "Magazyn bardzo filmowy" w piątek 7.08 po godz. 20.00 zaprasza Joanna Sławińska.

tj/asz

 

 

 

 

Czytaj także

Producentka "Idy": do filmu przyszłam z ulicy

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2015 20:31
- Firma Opus Film potrzebowała tłumacza. Sprawdziłam się w tej roli, a z czasem zostałam producentem reklam. Kiedy miałam już dosyć, akurat nadarzyła się okazja pracy przy filmach fabularnych - mówi Ewa Puszczyńska.
rozwiń zwiń