Listy wyborcze PO. Od lewicy po prawicę

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 17:00
Grzegorz Napieralski i Ludwik Dorn wystartują w wyborach parlamentarnych z ramienia Platformy Obywatelskiej.
Joanna Mucha
Joanna MuchaFoto: W.Kusiński/Polskie Radio

W środę ostateczny kształt list PO zatwierdziła Rada Krajowa partii. Grzegorz Napieralski (były szef SLD i kandydat tej partii na prezydenta) będzie ubiegał się o fotel senatora z województwa zachodniopomorskiego, a Ludwik Dorn (były marszałek Sejmu i minister spraw wewnętrznych w rządzie PiS) - posła z okręgu radomskiego.

Na listach PO nie ma natomiast byłego europosła Pawła Zalewskiego. Miał on startować w wyborach parlamentarnych z trzeciego miejsca w okręgu podwarszawskim. Zarząd PO przedstawił mu propozycję - startu z Radomia. Zalewski tłumaczył jednak, że nie zamierza być "spadochroniarzem" i kandydować z okręgu, w którym nigdy nie pracował. Paweł Zalewski dał się również poznać z krytyki sposobu prowadzenia kampanii PO przez Michała Kamińskiego (byłego spin doktora PiS) oraz decyzję o braku wystawienia kandydata PO w wyborach do Senatu w okręgu, z którego startuje Roman Giertych (były prezes Ligi Polskich Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej). Formalnie PO nie wspiera Giertycha, ale nie wskazała własnego kandydata w jego okręgu.

O komentarz do tych wydarzeń poprosimy w piątek (4.09) posłankę Joannę Muchę. Początek rozmowy o godz. 7.15.

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00.

tj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Były wicepremier rządu PiS Ludwik Dorn na listach PO. Niespodziewany transfer

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2015 23:59
Zaskakujące nazwiska na listach wyborczych Platformy Obywatelskiej. Ludwik Dorn, Grzegorz Napieralski i Michał Mazowiecki, syn Tadeusza Mazowieckiego, wystartują z list Platformy Obywatelskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Łukasz Abgarowicz: głos Ludwika Dorna może pomóc PO

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2015 13:18
Wiceprzewodniczący klubu senatorów PO, Łukasz Abgarowicz, przyznał, że elementem polityki jest walka o "stołki", ale - jego zdaniem - nie dotyczy to przypadku Ludwika Dorna.
rozwiń zwiń