X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawa stanie się stolicą muzyki świata

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 05:20
- Od 11 lat prezentujemy różne oblicza muzyki świata. Jest to wielkie święto wspaniałych dźwięków, które będą rozbrzmiewały przed Pałacem Kultury - mówi Andrzej Matusiak o Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Audio
  • Rozmowa na temat Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (Muzyczna Jedynka)
Grupa Badakhshan Ensemble
Grupa Badakhshan EnsembleFoto: Sebastian SchutyserAga Khan Music Initiative/materiały prasowe

Odbywający się od 2005 roku Festiwal Skrzyżowanie Kultur powstał m.in. z inicjatywy Andrzeja Matusiaka, gościa radiowej Jedynki. - Warszawska publiczność przybywając tak licznie pokazuje, że chce się spotykać z innymi kulturami, poznawać je i lepiej rozumieć, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne. Wizyta artystów z Pakistanu, Mauretanii, Nigerii, Iranu, Turcji jest krokiem do tego, byśmy się lepiej rozumieli i stąd moje gorące zaproszenie na festiwal - opowiada Andrzej Matusiak.

Wydarzenie, które trwa siedem dni, rozpocznie się 21 września i połączy koncerty muzyczne z warsztatami, pokazami filmowymi i ofertą dla dzieci. - Mam nadzieję, że przez ten czas będziemy stolicą muzyki świata. Jest to wspaniałe spotkanie artystów, którzy pokazują jak świetnie się na tym polu rozumiemy, więc jest szansa na to, że na innych poziomach też potrafimy się dogadać - podkreśla Andrzej Matusiak.

W programie rozmawialiśmy również o tym, jak Festiwal Skrzyżowania Kultur odbija się na polu kultury i polityki oraz w jaki sposób to wydarzenie jest głosem w istotnych dla świata sprawach.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Andrzej Matusiak (manager kultury, animator, promotor polskiej kultury, dyrektor Stołecznej Estrady)

Data emisji: 10.09.2015

Godzina emisji: 14.18

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słodkie Radio Retro zaprasza do Kawiarenki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 00:08
Od blisko pół wieku Jan Zagozda i Danuta Żelechowska przypominają dzieje gwiazd polskiej estrady i zapomniane przeboje w cyklu "Słodkie Radio retro". Najbliższe spotkanie ze słuchaczami odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóż stworzyć pozytywną piosenkę z ważnym przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 02:21
- Chcemy, byście myśleli pozytywnie, gdy będziecie słyszeć naszą piosenkę, bo ratowanie życia jest pozytywne. Warto do tego podejść z uśmiechem, a nie strachem - mówi dr Zygmunt Kaliciński, chirurg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym zawsze sam pisać teksty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:44
- Uważam, że artysta powinien sam wyrażać swoje emocje i spostrzeżenia. A najlepiej właśnie za pomocą tekstów piosenek. Nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pisał - mówi wokalista.
rozwiń zwiń