Warszawa stanie się stolicą muzyki świata

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2015 05:20
- Od 11 lat prezentujemy różne oblicza muzyki świata. Jest to wielkie święto wspaniałych dźwięków, które będą rozbrzmiewały przed Pałacem Kultury - mówi Andrzej Matusiak o Festiwalu Skrzyżowanie Kultur.
Audio
  • Rozmowa na temat Festiwalu Skrzyżowanie Kultur (Muzyczna Jedynka)
Grupa Badakhshan Ensemble
Grupa Badakhshan EnsembleFoto: Sebastian SchutyserAga Khan Music Initiative/materiały prasowe

Odbywający się od 2005 roku Festiwal Skrzyżowanie Kultur powstał m.in. z inicjatywy Andrzeja Matusiaka, gościa radiowej Jedynki. - Warszawska publiczność przybywając tak licznie pokazuje, że chce się spotykać z innymi kulturami, poznawać je i lepiej rozumieć, co w dzisiejszych czasach jest szczególnie ważne. Wizyta artystów z Pakistanu, Mauretanii, Nigerii, Iranu, Turcji jest krokiem do tego, byśmy się lepiej rozumieli i stąd moje gorące zaproszenie na festiwal - opowiada Andrzej Matusiak.

Wydarzenie, które trwa siedem dni, rozpocznie się 21 września i połączy koncerty muzyczne z warsztatami, pokazami filmowymi i ofertą dla dzieci. - Mam nadzieję, że przez ten czas będziemy stolicą muzyki świata. Jest to wspaniałe spotkanie artystów, którzy pokazują jak świetnie się na tym polu rozumiemy, więc jest szansa na to, że na innych poziomach też potrafimy się dogadać - podkreśla Andrzej Matusiak.

W programie rozmawialiśmy również o tym, jak Festiwal Skrzyżowania Kultur odbija się na polu kultury i polityki oraz w jaki sposób to wydarzenie jest głosem w istotnych dla świata sprawach.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Paweł Sztompke

Gość: Andrzej Matusiak (manager kultury, animator, promotor polskiej kultury, dyrektor Stołecznej Estrady)

Data emisji: 10.09.2015

Godzina emisji: 14.18

sm/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Słodkie Radio Retro zaprasza do Kawiarenki

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 00:08
Od blisko pół wieku Jan Zagozda i Danuta Żelechowska przypominają dzieje gwiazd polskiej estrady i zapomniane przeboje w cyklu "Słodkie Radio retro". Najbliższe spotkanie ze słuchaczami odbędzie się w ostatnią sobotę sierpnia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pomóż stworzyć pozytywną piosenkę z ważnym przesłaniem

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 02:21
- Chcemy, byście myśleli pozytywnie, gdy będziecie słyszeć naszą piosenkę, bo ratowanie życia jest pozytywne. Warto do tego podejść z uśmiechem, a nie strachem - mówi dr Zygmunt Kaliciński, chirurg.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mariusz Wawrzyńczyk: chciałbym zawsze sam pisać teksty

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2015 15:44
- Uważam, że artysta powinien sam wyrażać swoje emocje i spostrzeżenia. A najlepiej właśnie za pomocą tekstów piosenek. Nie chciałbym, żeby ktoś dla mnie pisał - mówi wokalista.
rozwiń zwiń