Jaka była "Karbala" Bartłomieja Topy?

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2015 13:00
Gościem radiowej Jedynki będzie aktor znany m.in. z wybitnych kreacji w filmach Wojciecha Smarzowskiego m.in. "Dom zły" i "Drogówka".
Karbala to widowiskowa opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. Na zdj. Bartłomiej Topa w Karbali
"Karbala" to widowiskowa opowieść o jednej z najbardziej bohaterskich walk polskich żołnierzy od czasów II wojny światowej. Na zdj. Bartłomiej Topa w "Karbali"Foto: mat. promocyjne Next Film

Tym razem pojawi się w studiu, by opowiedzieć o jednej ze swoich ostatnich ról w filmie Krzysztofa Łukaszewicza pt. "Karbala".

To opowieść o wydarzeniach z 2004 roku w Iraku. Islamscy terroryści zgotowali polskim i bułgarskim żołnierzom prawdziwe cztery dni piekła. W muzułmańskie święto Aszura zaatakowali ratusz miejski, w którym przetrzymywani byli aresztowani rebelianci. Dowódcę żołnierzy zagrał Bartłomiej Topa.

***

Bartłomiej Topa  będzie gościem "Tramwaju zwanego  kulturą" w niedzielę (20.09) po godz. 22.00. Na spotkanie z aktorem zaprasza Joanna Sławińska.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Karbala" - takiego widowiska w polskim kinie jeszcze nie było

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2015 18:16
- Zwłaszcza po roku 1989 roku nie było takiego wojennego filmu, my go zrobiliśmy - zapewniał w Jedynce reżyser Krzysztof Łukaszewicz.
rozwiń zwiń