Janda i Bajon o filmie "Panie Dulskie"

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2015 18:00
Aktorka Krystyna Janda i reżyser Filip Bajon specjalnie dla słuchaczy radiowej Jedynki opowiedzą o filmie "Panie Dulskie".
Kadr z filmu Panie Dulskie
Kadr z filmu "Panie Dulskie"Foto: Marcin Makowski WFDiF

Ponadto w "Magazynie bardzo filmowym" Tomasz Schuchardt, odtwórca głównej roli w filmie "Chemia", opowie o pracy nad rolą w filmie Bartka Prokopowicza.

Zrecenzujemy też polskie produkcje, które właśnie wchodzą na ekrany, a także opowiemy o dwóch premierach zagranicznych. To "Pod elektrycznymi chmurami" Aleksieja Germana, nagradzanego na światowych festiwalach rosyjskiego reżysera młodego pokolenia. Chwalony przez krytyków obraz "Pod elektrycznymi chmurami" to przeplatające się wzajemnie historie o Rosji na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. 

Zrecenzujemy też film science-fiction w reżyserii Ridleya Scotta "Marsjanin" z Mattem Damonem i Jessicą Chastain. Zapowiemy Warszawski Festiwal Filmowy, który rozpocznie się 9 października oraz festiwal filmowy WAMA, który startuje 7 października w Olsztynie pod patronatem radiowej Jedynki. Tematyka festiwalu WAMA krążyć będzie wokół zagadnień wielokulturowości i ekologii.

***

Do słuchania "Magazynu bardzo filmowego" w piątek (2.10) o godz. 20.19 zaprasza Joanna Sławińska.

ag/mc

Czytaj także

Filip Bajon: dziś dulszczyzna przejawia się w ekshibicjonizmie

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2015 18:50
- To, co się kiedyś chowało, teraz się wywleka mówiąc, że nie ma tematów tabu. W pewnym sensie to antydulszczyzna, ale z drugiej strony również sposób dostosowania się - mówi reżyser.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Bajor: zawsze będę wdzięczny Krystynie Jandzie

Ostatnia aktualizacja: 08.02.2015 16:11
- Utwór "Ogrzej mnie", który mi pożyczyła o wiele pięter uniósł moją postać i moje śpiewanie - mówił w Jedynkowym cyklu "Bez Tajemnic" artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Krystyna Janda jako Maria Callas. "To duże wyzwanie"

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2015 10:30
- Mamy szansę zobaczenia transformacji Krystyny Jandy w primadonnę stulecia - mówi o spektaklu "Maria Callas. Master Class" w warszawskim Och-Teatrze śpiewaczka Anna Patrys.
rozwiń zwiń