Muzyczne wspomnienia Jacka Cygana

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 08:13
Teksty jego piosenek śpiewają najwięksi polscy artyści, a w swojej twórczości współpracuje z kompozytorem Jerzym Filarem.
Jacek Cygan
Jacek Cygan

Bez nich Edyta Geppert nie zadebiutowałaby piosenką "Jaka róża taki cierń", Grażyna Łobaszewska i Staszek Sojka nie odkryliby, że "Czas nas uczy pogody", a Ryszard Rynkowski nie namawiałby nas, byśmy "Wypili za błędy". Edyta Górniak z utworem "To nie ja" nie odniosłaby tak spektakularnego sukcesu na konkursie Eurowizji, Andrzej Zaucha nie czarowałby nas swoim "C’est la vie", a Maryla Rodowicz nie powiedziałaby nam, że są wśród nas "Łatwopalni".

Nie byłoby też najpopularniejszych przebojów zespołu Kombi, wzruszających piosenek Seweryna Krajewskiego i wielu innych artystów, ani "Dyskoteki pana Jacka", na której wychowało się całe pokolenie młodych ludzi.

***

Jacek Cygan i Jerzy Filar będą gośćmi "Muzycznej Jedynki" w środę (7.10). Na spotkanie z artystami po godz. 14.00 zaprasza Zbigniew Krajewski.

tj

Czytaj także

Edyta Górniak: świat potrzebuje oczyszczenia

Ostatnia aktualizacja: 30.06.2015 16:45
- Na każdej płycie chcę oddać ludziom różne kolory życia. Po to, by mogli budzić się z piosenkami i zasypiać przy nich, szaleć, tańczyć, przytulać się, całować, wypłakać i oczyścić serca - mówiła w Jedynce artystka.
rozwiń zwiń