A co gdyby? - wszystkie mity nauki

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2015 10:15
Czy można żyć na asteroidzie jak Mały Książę? Co by się stało, gdyby słońce zgasło, jaką moc może wygenerować Yoda?
Ziemia ma skalną powłokę. Pod względem masy i średnicy jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego. Ma również największą gęstość, najsilniejsze pole magnetyczne i grawitacyjne oraz najszybszy ruch obrotowy
Ziemia ma skalną powłokę. Pod względem masy i średnicy jest to największa planeta skalista Układu Słonecznego. Ma również największą gęstość, najsilniejsze pole magnetyczne i grawitacyjne oraz najszybszy ruch obrotowyFoto: Pixabay

Każdą, nawet trywialną sprawę, da się naukowo wyjaśnić. Udowadnia to w swojej książce "What If?" Randall Munroe, twórca legendarnych internetowych komiksów, były naukowiec NASA.

We wtorkowej audycji przedstawimy odpowiedzi na zabawne i niepoważne pytania o przyszłość naszej planety. Naszym gościem będzie dr hab. Andrzej Dragan z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego.

***

Na audycję "Naukowy zawrót głowy" we wtorek (13.10) o godz. 21.37 zaprasza Krzysztof Michalski.

tj, aj

Zobacz więcej na temat: kosmos planety słońce

Czytaj także

Kosmiczna misja w piekielnych warunkach. Słońce na celowniku

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2015 01:50
Słońce było uznawane za małą i stosunkowo niewyróżniającą się gwiazdę. Jest ono jaśniejsze niż ok. 95 proc. gwiazd na Drodze Mlecznej. Wkrótce poznamy je lepiej, dzięki misji Solar Orbiter.
rozwiń zwiń