X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Akt notarialny. Dokument niepodważalny?

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2015 09:00
Kiedy i na jakich zasadach można się od niego uchylić i kiedy możemy unieważnić umowę zawartą w tej formie przez bliską osobę?
- Jeżeli dana umowa, m.in. wyrokiem sądu, zostanie uznana za nieważną, to będzie traktowana tak, jakby nigdy jej nie było - mówi mec. Bartosza Bator
- Jeżeli dana umowa, m.in. wyrokiem sądu, zostanie uznana za nieważną, to będzie traktowana tak, jakby nigdy jej nie było - mówi mec. Bartosza BatorFoto: East News/Glow Images

Najczęściej za pomocą aktów przekazywane są cenne rzeczy, sprzedawane lub darowane nieruchomości. W cyklu prawnym po godz. 11.00 mecenas Bartosz Bator wyjaśni w jakich okolicznościach może dojść do unieważniania aktu notarialnego. Powiemy też jak prawo rozumie błąd, groźbę albo niepoczytalność, czy każda poważna choroba pozwala na unieważnienie aktu notarialnego i czy każda osoba chora psychicznie jest niepoczytalna?

Pytania do eksperta kierować można na adres prawo@polskieradio.pl. W trakcie audycji Bartosz Bator pełnił będzie także dyżur telefoniczny: tel (22) 645 22 66.

A w audycji ponadto kolejna odsłona cyklu "Głos za głos" - po godz. 10.00 porozmawiamy o sytuacji kobiet, które rezygnują z pracy zawodowej na rzecz prowadzenia domu i wychowywania dzieci. Natomiast po 9.00 postaramy się dowiedzieć jak sprawdzić, czy politycy wywiązuja się ze swoich obietnic przedwyborczych.

***

Na "Cztery pory roku" w środę (21.10) w godz. 9.00–12.00 zaprasza Roman Czejarek.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Obywatel kontra urzędnik. Nie dawaj za wygraną!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2015 14:45
- Każda decyzja administracyjna musi powoływać się na podstawę prawną, zawierać strony postępowania oraz uzasadnienie rozstrzygnięcia - mówił mecenas Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doznałeś szkody? Sprawdź, co ci się należy

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2015 13:47
- Jeśli ponieśliśmy nie tylko szkodę majątkową, możemy swoich praw dochodzić zarówno przed sądem cywilnym, jak i karnym - wyjaśnia mec. Bartosz Bator.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Co zrobić, by do drzwi nie zapukał komornik?

Ostatnia aktualizacja: 30.09.2015 13:45
Mecenas Bartosz Bator zaleca jak najszybsze spłacanie długów, by uniknąć kosztów egzekucji. - Była sytuacja, gdy ktoś nie uregulował kilkunastu złotych, a po egzekucji musiał zapłacić koło czterystu - mówi.
rozwiń zwiń