X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wirus HCV - zagrożenia i nowe terapie

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 04:00
Z danych epidemiologicznych wynika, że w Polsce jest ok 300 tys. osób u których stwierdzono obecność wirusa HCV we krwi.
HCV wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C, którego konsekwencją może być marskość i rak wątroby
HCV wywołuje wirusowe zapalenie wątroby typu C, którego konsekwencją może być marskość i rak wątrobyFoto: Glow Images/East News

Jedynie 15-20 proc. zdaje sobie sprawę z faktu zakażenia. U 20 proc. wirus przechodzi w formę infekcji przewlekłej. Raport WHO ostrzega, że do roku 2030 w Polsce na skutek zakażenia HCV, wzrośnie liczba osób z marskością wątroby i przybędzie chorych z rakiem wątrobokomórkowym.

Jakie są objawy choroby wywołanej zakażeniem wirusem HCV? Jakie jest powiązanie chorób nerek, tarczycy, skóry oraz sfery psychicznej z wirusem HCV?  Czy wirus HCV wiąże się z materiałem genetycznym człowieka?  O tym w rozmowie z prof. Januszem Cianciarą z Kliniki Heaptologii i Nabytych Niedoborów Immunologicznych.

***

Na "Naukowy zawrót głowy" we wtorek (4.11) o godz. 23.38 zaprasza Artur Wolski.

tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wszystko, co powinniśmy wiedzieć o WZW

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2015 15:21
Prof. Andrzej Horban, konsultant krajowy w dziedzinie chorób zakaźnych, odpowiada na najważniejsze pytania dotyczące wirusowego zapalenia wątroby.
rozwiń zwiń