"Dopóki nie okłamujemy Bobika". Wojna sióstr

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 12:00
Zapraszamy na premierę słuchowiska Zbigniewa Wojnarowskiego ze znakomitymi kreacjami Lidii Sadowej i Katarzyny Dąbrowskiej.
Katarzyna Dąbrowska
Katarzyna DąbrowskaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Kameralne, choć obfitujące w niezwykle silne emocje, słuchowisko Zbigniewa Wojnarowskiego, to historia dwóch sióstr. Ewa, młodsza, odwiedza tę starszą, Gośkę, pod pretekstem kłótni z narzeczonym. Szybko okazuje się, że każda z nich ma tajemnice, których nie chce wyjawić przed drugą.

Czy siostry nie zaprzepaszczą szansy na wyjście z kokonu samotności i będą skłonne do prawdziwej i szczerej rozmowy? Odpowiedź w radiowej Jedynce w niedzielne popołudnie.

***

Na słuchowisko "Dopóki nie okłamujemy Bobika" zapraszamy w niedzielę (8.11) o godz, 17.10.

Autor: Zbigniew Wojnarowski. Reżyser: Jan Warenycia. Realizator: Paweł Szaliński. Opracowanie muzyczne: Marian Szałkowski

Obsada:
Lidia Sadowa (Ewa), Katarzyna Dąbrowska (Gośka), Ryszard Dreger (Bobik)

asz

Czytaj także

Rafał Rutkowski: cieszę się, że urodziłem się Polsce

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2015 14:05
- Gdybym mieszkał w USA lub w innym kraju o dosyć ustabilizowanej sytuacji to nie bardzo miałbym o czym mówić - mówił w Jedynce aktor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miłość kontra śmierć w teatrze Tadeusza Kantora

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2015 05:26
- Śmierć w teatrze Tadeusza Kantora była dziwna i androgeniczna. Wywoływała pewien niepokój, a z drugiej strony artysta sprowadza ją do figury sprzątaczki i realności najniższej rangi - mówi teatrolog dr Katarzyna Flader-Rzeszowska.
rozwiń zwiń