Kosiniak-Kamysz za Piechocińskiego. Zmiana warty w PSL

Ostatnia aktualizacja: 08.11.2015 11:25
Rezygnację z funkcji prezesa partii złożył Janusz Piechociński, a nowym szefem ludowców został Władysław Kosiniak-Kamysz.
Podczas sobotniej Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz został nowym prezesem PSL
Podczas sobotniej Rady Naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz został nowym prezesem PSLFoto: PAP/Marcin Obara

Rezygnacja Piechocińskiego ze stanowiska szefa PSL ma związek z wynikiem ludowców w październikowych wyborach parlamentarnych. 5,13 proc. zdobytych głosów to najsłabszy rezultat ludowców po 1989 roku. Wielu głównych polityków tej partii, w tym Piechociński, nie dostało się do Sejmu.

Jakie będzie PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza? Zapytamy o to posła tej partii Piotra Zgorzelskiego w poniedziałkowych "Sygnałach dnia". Początek rozmowy o godz. 7.15. 

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszają Daniel Wydrych i Przemysław Szubartowicz.

tj/fbi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zmiana warty w PSL. Władysław Kosiniak-Kamysz nowym prezesem: młode pokolenie przebiło dzisiaj sufit

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2015 21:49
Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniego posiedzenia Rady Naczelnej PSL został wybrany na stanowisko prezesa partii. Zastąpił na tej funkcji Janusza Piechocińskiego, który podał się do dymisji biorąc odpowiedzialność za słaby wynik ludowców w wyborach parlamentarnych.
rozwiń zwiń