Shakin' Dudi powraca w garniturze i z nowym singlem

Ostatnia aktualizacja: 17.11.2015 10:00
Irek Dudek ponownie przywdział czarny garnitur, krawat "pieszczochy" i znów porwie do szalonego "boogie" cały kraj.
Ireneusz Dudek czyli Shakin Dudi
Ireneusz Dudek czyli Shakin' DudiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Trzydzieści lat temu zachwycił całą Polskę Złotą Płytą, na której znalazły się takie przeboje jak "Zastanów Się Co Robisz", "Och Ziuta" czy "Au Sza La La La". Dziś powraca i prezentuje nowy singiel "Wisimito". Shakin’ Dudi czyli brawurowe, nieco prześmiewcze i pastiszowe wcielenie Irka Dudka.

Nowa piosenka to efekt wspólnej pracy słynnego tandemu twórczego Irek Dudek - Darek Dusza. Jak mówi lider grupy: - Ta piosenka to autentyczna taśma prawdy! Bez montażu z różnych wersji i edycji intonacyjnej. Jest szczera, prawdziwa i w stu procentach rock n’ rollowa.

***

We wtorek (17.11) w "Muzycznej Jedynce" spotkanie z Irkiem Dudkiem i rozmowa o powrocie Shakin’a Dudi’ego. Ok. godz. 14.15 zaprasza Marcin Kusy.

Zobacz więcej na temat: blues Ireneusz Dudek MUZYKA

Czytaj także

Irek Dudek: ta piosenka powstała po rozmowie z mamą

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2015 17:45
Jego "Au sza la la la" czy "Za dziesięć minut trzynasta" zna cała Polska. Jakie tajemnice skrywa człowiek zakochany w bluesie, swingu i rock'n'rollu?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ireneusz Dudek: nie chciałem być jak "prawie Amerykanin"

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2015 11:11
- Wszystkie utwory Shakin' Dudiego skomponowałem na fortepianie nie umiejąc grać na tym instrumencie - zdradzał w Jedynkowym cyklu "Bez tajemnic" jeden z gigantów polskiego bluesa.
rozwiń zwiń