X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Zemke: zmiana szefów wszystkich służb specjalnych może wywołać chaos

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 15:57
Zdaniem Janusza Zemkego, byłego przewodniczącego Sejmowej Komisji ds. Służb Specjalnych, równoczesna wymiana wszystkich szefów służb specjalnych przez nowe władze jest błędem.
Audio
  • Eurodeputowany SLD Janusz Zemke o zmianie szefów służb specjalnych (Popołudnie z radiową Jedynką)
Janusz Zemke
Janusz ZemkeFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Europoseł SLD uważa, że zmiana kierownictwa służb jest naturalna, ponieważ nowy rząd ma prawo pracować z ludźmi, których uważa za godnych zaufania. Jednak tego typu zmiany szefów służb powinny w jego ocenie odbywać się w sposób płynny. Jak zaznaczył, dotychczasowi szefowie powinni nadal urzędować i mieć czas na przekazanie obowiązków swoim następcom.

- Akcja zmiany równocześnie wszystkich szefów służb nie jest dobra i może spowodować chaos - stwierdził.

Jak zaznaczył, tylko szefowie poszczególnych służb mają pełną wiedzę o działaniach danej instytucji. Nawet ich zastępcy orientują się tylko we własnych dziedzinach.

Janusz Zemke mówił także o prośbie prezydenta Francji o unijne wsparcie w walce z terroryzmem. Francois Hollande powołał się na klauzulę wzajemnej obrony UE. Gość Jedynki wyjaśnił, na czym może polegać taka pomoc i czy oznacza to dla Polski wysłanie żołnierzy do Syrii.

***

Tytuł audycji: Popołudnie z Jedynką

Prowadzi: Marek Mądrzejewski

Gość: Janusz Zemke (europoseł SLD)

Data emisji: 19.11.2015

Godzina emisji:
15.31

bk/ag

Komentarze1
aby dodać komentarz
Welderpol2015-11-19 18:08 Zgłoś
Myślę, że chaos, bezprawie i anarchia panowała właśnie pod nadzorem zwolnionych komunistycznych cwaniaczków? Przestań Pan gadać głupoty i siać propagandę :-)

Czytaj także

Premier powołała nowych szefów służb specjalnych. Zmiany budzą kontrowersje

Ostatnia aktualizacja: 19.11.2015 17:01
Służby specjalne mają nowych szefów. Premier Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotrowi Bączkowi, a szefa Służby Wywiadu Wojskowego - płk. Andrzejowi Kowalskiemu. Pełniącym, obowiązki szefa ABW został prof. Piotr Pogonowski, a Agencji Wywiadu - pułkownik Grzegorz Małecki.
rozwiń zwiń