Włodek Pawlik i Zbigniew Preisner o kolędowaniu

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2015 06:20
W wigilijnej "Muzycznej Jedynce" porozmawiamy z Włodkiem Pawlikiem i Zbigniewem Preisnerem o przedświątecznym czasie.
Włodek Pawlik
Włodek PawlikFoto: Polskie Radio/Wojciech Kusiński

Studio radiowej Jedynki odwiedzi Włodek Pawlik. 15 grudnia miał premierę album "Dźwięki Słów - Zagajewski i Pawlik". Tego samego dnia odbyła się jego premiera koncertowa w Nowohuckim Centrum Kultury. Muzyka zapytamy o pokoncertowe reakcje, a także o to, czy przygotowuje nowe nagrania kolędowe?

Czytaj więcej
nativity-scene-580162_1200.jpg
Boże Narodzenie z Radiową Jedynką

27 listopada ukazała się płyta Zbigniewa Preisnera "W poszukiwaniu dróg". Trafiło na nią siedem nowych kolęd oraz 12 dobrze znanych napisanych przed laty przez kompozytora jak np. "Całą noc padał śnieg", "Betlejem polskie" i "Wigilijny czas".

Premierze albumu "W poszukiwaniu dróg" towarzyszy trasa koncertowa. Zapytamy kompozytora m.in., gdzie odbędą się najbliższe koncerty i z kim wystąpi.

***

Do słuchania "Muzycznej Jedynki" w czwartek (24.12) od godz. 13 do 15 zaprasza Paweł Sztompke.

ag/gs

Czytaj także

Piotr Rubik: udało mi się nie zniknąć

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 15:12
- W karierze każdego muzyka i kompozytora jest moment boomu. Potem jednak ten ktoś albo znika, albo utrzymuje się na stabilnym poziomie - mówił w Jedynce kompozytor.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włodek Pawlik i płyta z wierszami Adama Zagajewskiego

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 18:00
- Adam Zagajewski po wysłuchaniu koncertu, podczas którego nagrywaliśmy album z jego utworami był pod wielkim wrażeniem. Stwierdził, że nie spodziewał się, że muzyka może pomóc w odbiorze jego wierszy – opowiada muzyk.
rozwiń zwiń