Mariusz Błaszczak o działalności służb

Ostatnia aktualizacja: 03.01.2016 12:05
Z ministrem spraw wewnętrznych i administracji porozmawiamy o nowelizacji ustawy o policji, a także o ustawie dotyczącej służby cywilnej.
Szef MSWiA Mariusz Błaszczak
Szef MSWiA Mariusz BłaszczakFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ubiegłym tygodniu podczas konferencji prasowej w Sejmie minister Błaszczak podkreślił, że projekt nowelizacji ustawy o policji i służbach specjalnych został przygotowany przez posłów PiS, tak aby służby specjalne i policja mogły pracować po 6 lutego 2016 r. Minister zaznaczył, że w przyszłym roku czekają Polskę ważne wydarzenia, m.in. Światowe Dni Młodzieży czy szczyt NATO, i służby specjalne oraz policja muszą mieć narzędzia do tego, aby zapewnić bezpieczeństwo. 

Minister MSWiA Mariusz Błaszczak będzie gościem "Sygnałów dnia" w poniedziałek (4.01). Początek rozmowy o 7.15

***

"Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. Zapraszają Krzysztof GrzesiowskiDaniel Wydrych.

gs

Zobacz więcej na temat: Mariusz Błaszczak

Czytaj także

Szef MSWiA: ustawa o policji nie rozszerza praw służb specjalnych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2015 20:55
Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak uważa, że opozycja mówi nieprawdę w sprawie ustawy o policji i służbach specjalnych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSWiA: nie ma zagrożeń, ale trzeba zachować ostrożność

Ostatnia aktualizacja: 31.12.2015 09:30
W Polsce nie obowiązuje stan podwyższonej gotowości. Nie było ostrzeżeń w związku z sylwestrowymi imprezami plenerowymi – o tym mówił w Trójce szef MSWiA Mariusz Błaszczak. Apelował jednak o elementarne zasady ostrożności.
rozwiń zwiń