X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Inwigilacja przez służby specjalne. Co się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 14:00
O praktyczne skutki nowelizacji ustawy o policji zapytamy w Jedynce gen. Gromosława Czempińskiego.
Gen. Gromosław Czempiński
Gen. Gromosław CzempińskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W piątek 15 stycznia Sejm uchwalił nowelizację autorstwa posłów PiS ws. zasad pobierania przez służby billingów i prowadzenia kontroli operacyjnej. Ma to być wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o częściowej niekonstytucyjności zasad inwigilacji.

Zgodnie z nowelą, kontrola operacyjna ma polegać na: podsłuchu; podglądzie osób w "pomieszczeniach, środkach transportu lub miejscach innych niż publiczne"; kontroli korespondencji (w tym elektronicznej); kontroli przesyłek; uzyskiwaniu danych z "informatycznych nośników danych, telekomunikacyjnych urządzeń końcowych, systemów informatycznych i teleinformatycznych". Łączny okres kontroli nie może przekroczyć 18 miesięcy (nie dotyczy to kontrwywiadu).

Dziś kontrola operacyjna to podsłuch, przegląd korespondencji i przesyłek (na co zgodę wyraża sąd). Dane telekomunikacyjne to informacje, czyj jest numer telefonu komórkowego, wykazy połączeń, dane o lokalizacji telefonu oraz numer IP komputera. 

Czy nowelizacja prawa da służbom większe uprawnienia? M.in. o to zapytamy naszego goscia, którym o godz. 7.15 będzie gen. Gromosław Czempiński.

***

Sygnały dnia" na antenie Jedynki od poniedziałku do soboty między godz. 6.00 a 9.00. W czwartek zapraszają Krzysztof GrzesiowskiDaniel Wydrych.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Monika Rosa: PiS nie może sobie pozwolić na zbyt duży opór społeczny

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 08:18
- Są zapowiedzi, że być może pojawi się nowy projekt ustawy o policji - mówi w "Sygnałach dnia" posłanka Monika Rosa. Tym razem będzie to propozycja rządowa.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wiceprzewodniczący Kukiz'15: nie zgadzamy się z głównymi tezami ustawy o policji dotyczącymi podsłuchów, inwigilacji

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 09:21
- Najpierw się podsłuchuje, a potem składa się sprawozdanie - tłumaczył w radiowej Trójce sprzeciw swojego klubu wobec ustawy Marek Jakubiak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sejm uchwalił nowelizację dotyczącą zasad inwigilacji przez służby

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2016 13:13
Jest to wykonanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2014 r. o niekonstytucyjności części zasad inwigilacji. Za uchwaleniem nowelizacji, której projekt złożył w Sejmie PiS, głosowało 234 posłów, 213 było przeciw, a 3 wstrzymało się od głosu. Teraz nowela trafi do Senatu.
rozwiń zwiń