Łukasz Maciejewski o życiu w kinie

Ostatnia aktualizacja: 22.01.2016 16:00
Studiował filmoznawstwo, wykłada w łódzkiej Filmówce, udziela w Europejskiej Akademii Filmowej. Nam zdradzi przepis na dobre kino.
Jakie są wyznaczniki dobrego filmu i na co warto zwrócić uwagę w kinie w 2016 roku?
Jakie są wyznaczniki dobrego filmu i na co warto zwrócić uwagę w kinie w 2016 roku?Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Łukasz Maciejewski recenzuje filmy, pisze książki, szefuje festiwalom, a za swoją pracę otrzymuje liczne nagrody. Słynie z lekkiego pióra i ciętego języka, także wtedy, gdy zajmuje się teatrem.

Z naszym gościem porozmawiamy o filmowych prognozach na ten rok, o biografiach wielkich ludzi, które trafią na duży ekran, ocenimy też nominacje do Oscara, oraz zajrzymy za kulisy Hollywood.

***

Na audycję "W nocnym kinie" zapraszamy w piątek (22.01) w godz. 23.14 - 23.50. Program prowadzi Tomasz Kin.

kul/gs

Zobacz więcej na temat: FILM hobby kino Tomasz Kin

Czytaj także

"Córki dancingu". Muzyczny film grozy

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2015 15:31
W roli ambasadorów świata warszawskich dancingów (i legend) wystąpili w Jedynce Jakub Gierszał i Andrzej Konopka, czyli dwie trzecie zespołu Figi i Daktyle.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Radzimir Dębski muzykiem został z buntu

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2016 20:00
- W wieku 12 lat odwróciłem się od muzyki. I dlatego dzisiaj jestem muzykiem. To jest śmieszne, że całkowicie inna droga zaprowadziła mnie w to samo miejsce - mówi gość Tomasza Kina.
rozwiń zwiń

Czytaj także

DJ Wika inspiracją dla starych i młodych

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2016 01:59
- Pokazałam, że nie mając znajomości można żyć inaczej. Opłaciło się wyjść przed szereg, bo senior został zauważony - mówi działaczka społeczna DJ Wika.
rozwiń zwiń