X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lady of Warsaw, Lady Sue Ryder

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2016 12:40
Wzruszająca opowieść o niezwykłej kobiecie, Sue Ryder i pomocy udzielanej przez nią ludziom potrzebującym na całym świecie.
Skwer Sue Ryder w Warszawie
Skwer Sue Ryder w WarszawieFoto: Wikipedia/domena publiczna

Brytyjska działaczka charytatywna, w czasie II wojny światowej organizatorka pomocy dla okupowanej Europy i powstańczej Warszawy. Po wojnie założyła fundację finansującą budowę szpitali, hospicjów i domów opieki na całym świecie. Sue Ryder zmarła w 2000 roku.

Serwis specjalny >>
Gdynia II wojna światowa free 1200_660.jpg
II wojna światowa

Królowa angielska przyznawała Sue Ryder tytuł baronowej. Angielka zdecydowała się na tytuł Lady Ryder of Warsaw na cześć Polaków, których poznała w czasie II wojny światowej.

Reportaż otrzymał I nagrodę na XIV Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich i Multimediów "Niepokalanów 99" w konkursie programów radiowych. Po zakończeniu reportażu rozmowa z autorką o spotkaniu z Sue Ryder i tytule przyznanym jej przez królową angielską. 

***

Do wysłuchania archiwalnego reportażu "Lady of Warsaw - Lady Sue Ryder" Szczęsnej Mili zapraszamy w niedzielę (24.01) po 21.18

gs/polskieradio.pl/pj

Zobacz więcej na temat: II wojna światowa Sue Ryder
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Pierwsza Dama Oceanów" - reportaż Olgi Mickiewicz

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2017 08:04
Krystyna Chojnowska-Liskiewicz była pierwszą żeglarką, która okrążyła świat. Przydomkiem Pierwsza Dama Oceanów ochrzciły ją media na całym świecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koronkowa robota, likwidacja Franza Kutschery

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2016 14:00
- Było to wykonanie wyroku sądów podziemnych. Wyrok wykonano nie na niewinnym człowieku, a na zbrodniarzu wojennym – podkreśla Mirosław Czado z Muzeum Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powstanie styczniowe. Rosjanie bali się cały 1863 rok

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2016 08:20
- Przyglądanie się naszym powstaniom z perspektywy pytania, dlaczego przegraliśmy i kto nie dopełnił swoich obowiązków, nie pozwala dostrzec tego, co było w tym powstaniu wielkie. Zawsze popełnia się błędy. Zawsze możemy znaleźć winnych niedociągnięć – mówi dr hab. Henryk Głębocki
rozwiń zwiń