Bezdech i chrapanie. Obalamy mity

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2016 08:45
W "Czterech porach roku" porozmawiamy m.in. o laryngologicznych problemach dotyczących dużej części społeczeństwa.
W czwartkowe przedpołudnie porozmawiamy m.in. o laryngologicznych problemach Polaków
W czwartkowe przedpołudnie porozmawiamy m.in. o laryngologicznych problemach Polaków Foto: Glow Images/East News

Po godz. 9.00 laryngolog dr Agnieszka Dmowska opowie o bezdechu i o chrapaniu, m.in. o tym, czy jest to tylko przypadłość ludzi otyłych. Wyjaśni też, jak często kobiety mają taki problem, jak można i powinno się tę przypadłość leczyć oraz czy są jakiekolwiek przeciwwskazania jeśli chodzi o inwazyjne zabiegi, które mają wyeliminować chrapanie.

Po godz. 10 wrócimy po raz kolejny porozmawiamy o wspieraniu rodzin. Mówiliśmy już o tym, jak pomaga się im w takich krajach jak Francja i Hiszpania, a tym razem opowiemy o polityce prorodzinnej na Węgrzech i w Niemczech.

W ostatniej godzinie audycji pomówimy natomiast o "testach gotowości szkolnej", czyli o psychologicznych, kompetencyjnych testach dla 6-latków, badających ich przygotowanie do podjęcia nauki w szkole. Jak taki test wygląda, jakiego rodzaju pytania się w nim pojawiają i jakie wnioski powinni z wyniku takiego testu wyciągnąć rodzice. Zapraszamy na rozmowę z Agnieszką Robak – psychologiem dziecięcym, działającą w jednej  z warszawskich poradni psychologiczno-pedagogicznych, w której takie testy są wykonywane.

***

Na "Cztery pory roku" w czwartek (25.02) w  godz. 9.10-12.00 zaprasza Małgorzata Raducha.

ie/tj

Czytaj także

Matka 6 dzieci: 500+ naprawdę opłaci się państwu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2016 14:24
- Nie mamy wyboru. Polska jest w zapaści demograficznej. A to oznacza, że piękne szkoły i place zabaw będą puste - mówi doradca rodziny Agnieszka Jackowska, przekonując o zasadności wprowadzenia programu "Rodzina 500+".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rodzina 500+. "Wsparcie i większy prestiż rodziny"

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2016 13:51
- Zostaliśmy docenieni za wysiłek wychowawczy, który jest dziś również polską racją stanu. Mamy gigantyczny problem demograficzny, a posiadanie dzieci to również pewne ryzyko - mówi Dorota Bojemska, matka ośmiorga dzieci.
rozwiń zwiń