Dorota Miśkiewicz, 13 pianistów i 4 skrzypków

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2016 08:20
O szczególnym koncercie, którym składa hołd polskiej pianistyce, wokalistka opowie w "Muzycznej Jedynce".
Dorota Miśkiewicz w studiu Radiowej Jedynki
Dorota Miśkiewicz w studiu Radiowej JedynkiFoto: Jacek Konecki/Polskie Radio

Podczas koncertu "PIANO.PL" - w ramach cyklu "Dobry wieczór Jazz" - Dorota Miśkiewicz spotka się na scenie z polskimi mistrzami klawiszy. Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Jagodziński, Marcin Wasilewski, Krzysztof Herdzin, Bogdan Hołownia, Michał Tokaj, Tomasz Kałwak, Dominik Wania, Piotr Orzechowski (Piano Hooligan), Emilia Sitarz i Bartłomiej Wąsik (Lutosławski Piano Duo), Grzegorz Turnau w duetach z wokalistką wykonają znane piosenki należące do kanonu polskiej muzyki. W niektórych towarzyszyć im będzie Atom String Quartet.

O szczegółach wydarzenia, które zostanie zarejestrowane na płycie Dorota Miśkiewicz opowie słuchaczom Jedynki o godz. 14.15.

Gośćmi Izy Żukowskiej będzie także Miron Zajfert, który zapowie Festiwal Nowa Muzyka Żydowska (godz. 13.15), a pół godziny później połączymy się ze studiem w Katowicach, gdzie muzycy zespołu Dżem pracują nad koncertem z orkiestrą symfoniczną.

***

Na "Muzyczną Jedynkę" w piątek (8.04) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Iza Żukowska.

asz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Grzegorz Turnau przywiózł Kraków do polskich filharmonii

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2016 20:20
- W Filharmonii Narodowej wystąpię z orkiestrą i zaproszonymi gośćmi - opowiada Grzegorz Turnau. - W pierwszej części koncertu zaprezentuję utwory z "7 widoków w drodze do Krakowa", w drugiej piosenki z pozostałych płyt.
rozwiń zwiń